25 - 09 - 2018

Doradca metodyczny - Alicja Wojtaszczyk

 

             

 

  

               Alicja Wojtaszczyk

Zakres:

doradca metodyczny chemia  biblioteka

Dyżur konsultacyjny:

         czwartek, godz. 14:00 - 15:00             Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 20 (czytelnia)

Kontakt:

                         tel. kom.:  692874516                            

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Serdecznie zapraszam

na konferencję metodyczną

Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży – realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Kierunki polityki oświatowej w roku szkolnym 2018/2019

Wdrażanie nowej podstawy programowej

Diagnoza potrzeb nauczycieli na rok szkolny 2018/2019

która odbędzie się 13 września 2018r. o godzinie 15:00 w ZSL-T w Kluczborku przy ul Sienkiewicza 20 w czytelni szkolnej.

 Celem konferencji jest omówienie tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży podczas zorganizowanego przez szkołę spotkania z rodzicami w ramach realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", dotyczącego wspomagania szkół w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Parking obok szkoły (wjazd od ulicy Konopnickiej) 

Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie udziału w konferencji do 06.09.2018r.  na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM

NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

na spotkanie konsultacyjne:

Istota i zasady realizacji projektu

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”,

które odbędzie się

 6 czerwca 2018 r. godz.: 10:00

w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku ul. Byczyńska 7

Zapisy do 29.05.2018r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń 

Prowadzący:

Robert Gwóźdź

starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, koordynator programu NPRC

Alicja Wojtaszczyk

doradca metodyczny bibliotekoznawstwa i chemii

 

 

Warszawa, 07.05.2018 r.

Szanowni Nauczyciele,
serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Nauka dla Ciebie”, który pozwala dowiedzieć się, jak stosować metodę naukową i samodzielnie tworzyć pomoce edukacyjne.

W ramach konkursu drużyny złożone z nauczycieli i uczniów opracują i zrealizują własny projekt badawczy. Działania odbywać się będą w czterech etapach:

  1. 1.      Rejestracja drużyny, udział w czterech seminariach online;
  2. 2.      Zgłoszenie konspektu projektu badawczego;
  3. 3.      Letnia Szkoła Prototypowania – siedmiodniowy bezpłatny cykl szkoleń i warsztatów dla nauczycieli (23 – 29.08.2018 r.). Uczestnicy poznają zasady pracy metodą naukową, zdobędą umiejętności projektowania i tworzenia stacji doświadczalnych oraz pomocy dydaktycznych;
  4. 4.      Realizacja projektów i przesłanie filmów, które je prezentują.

Nagrodą dla nauczycieli jest udział w Letniej Szkole Prototypowania oraz nagrody finansowe. Dla szkoły również przewidziano nagrody finansowe, a także dwudniową wycieczkę do Warszawy dla 50 uczniów. Wycieczka obejmuje zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i udział w gali finałowej konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić do 11.06.2018 r. formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl w zakładce „konkurs Nauka dla Ciebie”.


Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące konkursu, chętnie na nie odpowiemy.

Łączę wyrazy szacunku i zapraszam do kontaktu

                                                                                                                                dr Mateusz Kot

                                                                                                                               +48 507 964 276

                                                                                                                    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                                                                    CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

 

Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa w województwie opolskim w 2018 r.

W związku z podpisaniem 14 maja 2018 r. umów na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w 2018 r. tegoroczni beneficjenci mogą od dnia 15 maja 2018r. przystąpić do realizacji tego programu.

 

 

 

 

 Dostałam propozycję współpracy z Centrum Nauki Kopernik - na początek udział w konkursie „Nauka dla Ciebie, który pozwala dowiedzieć się, jak stosować metodę naukową i samodzielnie tworzyć pomoce edukacyjne. W ramach konkursu drużyny złożone z nauczycieli i uczniów opracują i zrealizują własny projekt badawczy. 

Nagrodą dla nauczycieli jest udział w Letniej Szkole Prototypowania oraz nagrody finansowe. Dla szkoły również przewidziano nagrody finansowe, a także dwudniową wycieczkę do Warszawy dla 50 uczniów. Wycieczka obejmuje zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i udział w gali finałowej konkursu.

Szczegóły na konferencji 24 maja 2018r. 

Serdecznie zapraszam

 

 

 

 

                                    Serdecznie zapraszam na konferencję metodyczną

(O)czarować chemią-fantastyczne doświadczenia chemiczne i jak je wykonywać . Jak motywować uczniów do nauki chemii i uatrakcyjniać zajęcia lekcyjne (i nie tylko...),

                   która odbędzie się 24 maja 2018r. o godzinie 15:00 w ZSL-T w                                                       Kluczborku przy ul. Sienkiewicza 20 w czytelni szkolnej.

      Celem konferencji jest podniesienie jakości edukacji przyrodniczej oraz wspomaganie nauczycieli w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję ciekawych doświadczeń chemicznych wśród dzieci i młodzieży. Zostaną również omówione sprawy organizacyjne dotyczące organizacji roku szkolnego 2018/2019. 
 

 
 
 
 
Ze względów losowych odwołuję spotkanie konsultacyjne:
Istota i zasady realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych” (prowadzący: Robert Gwóźdź starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, koordynator programu NPRC), które miało się odbyć 24 kwietnia 2018 r. o godz.: 10:00 w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku ul. Byczyńska 7.
 
Spotkanie odbędzie się w innym terminie. 

Serdecznie przepraszam za zaistniałą sytuację

 Alicja Wojtaszczyk

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM

NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

na spotkanie konsultacyjne:

Istota i zasady realizacji projektu

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”,

które odbędzie się

24 kwietnia 2018 r. godz.: 10:00

w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku ul. Byczyńska 7

Zapisy do 17.04.2018r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń 

Prowadzący:

Robert Gwóźdź

starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, koordynator programu NPRC

Alicja Wojtaszczyk

doradca metodyczny bibliotekoznawstwa i chemii

 

 

Szkolenie MOL NET+ 
Celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli bibliotekarzy do obsługi programu wspomagającego pracę biblioteki szkolnej MOL NET+
Koszt: 350 zł
Liczba godzin: 6 
Termin: 21 III 2018r.
             godz. 9:00
Miejsce: PODN w Kluczborku, ul. Byczyńska 7, sala nr 3
Prowadzący: Aleksander Głowacki (MOL Sp. z o.o.)
Siedmiu uczestników szkolenia - wysłałam wszystkim informacje o szkoleniu na e-mail
 
Spotykamy się 21 marca o godz. 9:00 w sali nr 3 (PODN Kluczbork, ul. Byczyńska 7)
 
 
 

Zapraszam do sieci współpracy 

Chciałabym utworzyć sieć współpracy dla nauczycieli chemii na stronie www.doskonaleniewsieci.pl. 

Jeśli chcielibyście dołączyć, to proszę wysłać wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wyślę Wam link do rejestracji). Będziemy używać tej platformy do komunikowania się, zamieszczania bieżących informacji i publikowania materiałów szkoleniowych. 

Serdecznie zapraszam!

 

Zapraszam

na konferencję metodyczną

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jako forma wspierania szkół w  zakresie rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży

która odbędzie się 8 marca 2018r. o godzinie 15:00 w ZSL-T w Kluczborku przy ul Sienkiewicza 20 w czytelni szkolnej.

      Celem konferencji jest omówienie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", dotyczącego wspomagania szkół w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Zostaną również omówione sprawy organizacyjne dotyczące szkolenia MOL NET+, które odbędzie się 21 marca 2018r. 
 
 
 

ZAPROSZENIE ZAINTERESOWANYCH NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY NA

SZKOLENIE MOL NET+ 

Zgodnie z Waszym życzeniem zorganizowałam szkolenie MOL NET+ na które serdecznie zapraszam. Zaplanowane szkolenie będzie przeprowadzone w naszym ośrodku w miesiącu marcu. Będzie trwało 1 dzień.  

W szkoleniu może wziąć udział 6-8 osób. Cena szkolenia - przy założeniu, że będzie 8 uczestników - wynosi 350 zł. Jeżeli będzie mniej osób (minimalna ilość to 6 osób) to cena będzie wyższa. Proszę o informację, czy zgłoszenia z 14 grudnia 2017r. są aktualne. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. 

Miejsce szkolenia - PODN Kluczbork, ul. Byczyńska 7

Termin: 21 marzec 2018r.

Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie zgłoszeń z 14 grudnia 2017r. na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 14 lutego 2018r.

Serdecznie zapraszam