styczeń 2024

Grażyna Tetelmajer

doradca metodyczny kształcenia specjalnego

tel. kom.:  502-424-454

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27

Dyżur konsultacyjny:

wtorek: 10.00  - 11.00     a także w innym umówionym terminie

TEREN DORADCZY: kluczborski, oleski, namysłowski, brzeski 

                  oraz:  opolski ziemski, nyski i prudnicki (od 1 X 2023)

______________________________________________________________________________________________________________________

                                            

ROK SZKOLNY 2023/24

Witam serdecznie wnowym roku szkolnym. Kontynuujemy naszą wsółpracę -doskonalenia i wsparcia metodycznego w zakresie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w szczególności
z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Witam serdecznie wszystkich Państwa, dla których nasza współpraca jest kontynuacją, ale równie serdecznie witam w naszym gronie nowe osoby, które zechcą brać udział
w naszych seminariach- czy to stacjonarnych czy on-line.

Zaplanowałam dla Państwa zarówno spotkania w formie on-line jak również stacjonarne (zgodnie z Państwa życzeniem wyrażonym w czerwcu, podczas przeprowadzonej przeze mnie diagnozy). Na bieżąco będę Państwu przekazywała informacje o spotkaniach na dany miesiąc. Po zgłoszeniu na maila będę wysyłała linki do spotkań - zaproszenia, na wskazane adresy mailowe.

                                          Koniec roku szkolnego 2023/24

Dobiegł końca ten rok szkolny, w poniedziałek 24.06.2024 rozpoczną Państwo długo oczekiwany i zasłużony urlopowy wypoczynek. 

Życzę dobrego urlopu, odpoczynku i "ładowania akumulatorów".

Dziękuję Państwu za ten rok, za aktywne i liczne uczestnictwo w seminariach i warsztatach, za polecanie moich seminariów swoim kolegom i koleżankom, za słowa uznania wyrażana w ankietach ewaluacyjnych oraz w mailach a niejednokrotnie także osobiście. To są dla mnie bardzo cenne i ważne informacje - pozwalają na podążanie za Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Mam nadzieję na dalszą współpracę, na Państwa obecność i aktywność w przyszłym roku szkolnym 2024/25.

 Czerwiec 2024

Witam serdecznie
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zapraszam Państwa -zainteresowanych nauczycieli, wychowawców,…- na seminarium, którego treść można będzie wykorzystać właśnie przed wakacjami.
11.06.2024 godz. 16.30 - seminarium online MsTeams

Na seminarium przedstawione zostaną propozycje jak w przystępny sposób poprowadzić zajęcia z uczniami i rodzicami i przekazać im, jak powinni się zachowywać, czego unikać, aby być bezpiecznym w Internecie oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji szeroko pojętego zagrożenia.

KSZTAŁCENIE SPECJALNE,
NAUCZYCIELE WYCHOWAWCY

 11.06.2024 r. godz. 16:30

Co uczniowie powinni wiedzieć o Internecie, by być bezpiecznym w sieci? – propozycja zajęć z wychowawcą przed wakacjami i nie tylko
Zapisy do 08.06.2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

GrażynaTetelmajer

Beata Bryk (doradca zawodowy SOSW
w Kluczborku)

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Maj 2024

Witam serdecznie

Witam w maju – po miesięcznej przerwie ponownie zapraszam na nasze spotkania. Tym razem chciałabym przedstawić praktyczne rozwiązania do planowania zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

seminarium-warsztaty on line MsTeams                   14.05.2024 r. godz. 16:30

temat: Analiza orzeczeń pod kątem planowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla ucznia posiadającego orzeczenie

Zapisy do 10.05.2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.  on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

____________________________________________________________________

Marzec 2024           

zajęcia  otwarte - warsztaty stacjonarne

Zapraszam na spotkanie stacjonarne 20.03.2024  o godz. 9.00 - 10.30  

miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27

temat:  Warsztaty sensoryczno-plastyczne -  sensoWielkanoc- dotykamy, czujemy,

tworzymy i doświadczamy

 

Zapisy do 18.03.2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ąc imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i

miejscowość.              LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

warsztaty metodyczne poprowadzą specjaliści SOSW   (wsparcie metodyczne: Grażyna Tetelmajer)

_________________________________________________________

W marcu zapraszam na rozważania  nt. edukacji włączającej - temat wzbudza wiele kontrowersji- warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

5.03.2024 r. godz. 16:30  MsTeams

Edukacja włączająca – wdrażanie mechanizmu społecznego włączania i integracji w szkole

Zapisy do 03.03.2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail. seminarium Grażyna Tetelmajer on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Luty 2024

Zapraszam na następne spotkanie, które może pomóc w  dalszym podsumowaniu I półrocza 

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

       01.02.2024   godz.16.30     (on-line MsTeams)

Okresowa wielospecjalistyczna ocena ucznia podstawą do dalszej pracy z uczniem z orzeczeniem o kształceniu specjalnym, czyli podsumowanie pracy z uczniem z niepełnosprawnościami - ewaluacja IPETu - WOPFU okresowe


Zapisy do 30.01.2024r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. 

 
seminarium

 

 on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

 

a także na warsztaty, który może pomóc w  zaplanowaniu pracy rewalidantów i specjalistów na II półrocze

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

       20.02.2024   godz.16.30     (on-line MsTeams)

Budowanie celów wg zasady SMART, czyli jak formułować efektywne cele programów zajęć dla uczniów z orzeczeniem


Zapisy do 18.02.2024r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. 

 
warsztaty

 

 on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

_______________________________________________________________

styczeń 2024

Witam serdecznie w Nowym Roku -życzę Państwu wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pracy z uczniami, którzy tak bardzo potrzebują naszego wsparcia i zrozumienia.

Zapraszam na następne spotkanie, które może pomóc w podsumowaniu I półrocza.

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

 4.01.2024r. godz. 16:30

Ocena efektywności udzielanego wsparcia ważnym elementem okresowej wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia  (oWOPFU)
Zapisy do 3.01.2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed seminarium

__________________________________________________________________

grudzień 2023

Serdecznie zapraszam na seminarium, podczas którego poruszę zagadnienie niezwykle ważne, tj. planowanie przyszłości ucznia z orzeczeniem. Planować trzeba już od przedszkola. Niezwykle ważna jest współpraca z rodzicami takiego ucznia-przygotowanie ich do podejmowania odpowiednich dla ich dziecka decyzji, które zaważą na całe jego życie. 

Podczas seminarium w roli współprowadzącej wystąpi p.Beata Bryk - doradca zawodowy dla uczniów z orzeczeniem (SOSW w Kluczborku, pracownik ZAZ w Kluczborku).

 12.12.2023r.     godz. 16:30     online-    MsTeams

Kierowanie ścieżką edukacji (kariery) ucznia z niepełnosprawnościami – wydłużanie etapu, kształcenie w szkole ponadpodstawowej (zawody pomocnicze, praca)


Zapisy do 10.12.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

listopad 2023

 

Zapraszam na spotkanie stacjonarne 23.11.2023r. godz. 15:30  miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27

Temat: Jak korzystać z programu edycji i drukowania symboli – MÓWIK PRINT 3.0 - dla uczniów z problemami komunikacji werbalnej i niewerbalnej/lub dla uczniów niemówiących

Zapisy do 20.11.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ąc imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.              LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

warsztaty metodyczne poprowadzi: Grażyna Tetelmajer, Magdalena Muzyka 

_____________________________________________________________________________________________

Zajęcia otwarte:   UWAGA ZMIANA TERMINU  !!!

Zapraszam na zajęcia otwarte - stacjonarne 21.11.2023r. godz. 9.00      28.11.2023r. godz. 9.00 miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27

Temat: Dzień tolerancji, każdy z nas jest inny, ale wszyscy równi - zajęcia z sensoplastyki

Zapisy do 20.11.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ąc imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.              LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

warsztaty metodyczne poprowadzi: Joanna Pycia z SOSW w Kluczborku oraz Aneta Drozda i Beata Wiszniewska z PSP 2 w Kluczborku 

:_____________________________________________________________________________________________________________________

Zapraszam na seminarium on-line   7.11.2023r. godz. 16:30

Temat:

Wspierać, by móc współpracować - wsparcie rodziców dziecka z niepełnosprawnością

Zapisy do 3.11.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail. 

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Październik 2023

Zajęcia otwarte 19.10.2023 godz. 9.50 w SOSW w Kluczborku

Serdecznie zapraszam na zajęcia stacjonarne, podczas których będzie okazja poobserwować metodykę pracy w grupie bardzo zróżnicowanej, w tym z uczniami z SPE. Po zajęciach nastąpi krótkie omówienie, można będzie uczestniczyć w dyskusji, zadać pytanie. 

 

W dniu 19 października, o godzinie 9.50 w sali nr 12, odbędzie się lekcja otwarta z języka angielskiego. Zajęcia poprowadzone będą w formie warsztatów dla klas 3 oraz 4 Szkoły Podstawowej. Tematem lekcji będzie „Tea Time – Herbatka u Królowej. Lekcja kulturowa.”

Na zajęcia zapraszają prowadzące: Barbara Jurczyk, Dagmara Gawrońska oraz Maria Chowaniak.

.

W zajęciach mogą uczestniczyć nauczyciele różnych przedmiotów.

Proszę o potwierdzenie udziału na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 18.10.2023

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zajęcia otwarte- stacjonarne- 12.10.2023 godz. 14.45

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte -spotkanie instruktażowe -dla nauczycieli, którzy są zainteresowani przygotowaniem i drukowaniem symboli obrazkowych w programie MówikPrint. Spotkanie odbędzie się w 12.10.2023 o godz. 14.45 w SOSW w Kluczborku  w Sali 5

Zajęcia poprowadzi specjalista SOSW -p.Magdalena Muzyka

 Zainteresowanych nauczycieli proszę o zgłaszanie się na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12.10. 2023 do godz. 12.00 celem odpowiedniego przygotowania warunków warsztatowych. Liczba miejsc ograniczona.

____________________________________________________________________________________

W październiku zapraszam na seminarium - tematyka kończy serię szkoleń z zakresu tworzenia dokumentacji dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

 4.10.2023r. godz. 16:30

Planowanie pracy rewalidantów i innych specjalistów. Programy zajęć rewalidacyjnych
i zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej


Zapisy do 30.09.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

wrzesień 2023

WARSZTATY METODYCZNE   

18.09.2023    GODZ. 15.30        STACJONARNE - SOSW W KLUCZBORKU UL. SIENKIEWICZA 27

Witam serdecznie,

Zgodnie z ustaleniami na ostatnim seminarium w dniu 12.09.2023 organizuję w poniedziałek 18.09.2023r warsztaty metodyczne, których celem będzie wypracowanie arkusza obserwacji dziecka/ucznia pod kątem pozyskania rzetelnych i użytecznych informacji do diagnozy funkcjonowania dziecka/ucznia. Informacje te będą wykorzystane do opracowania WOPFU. Najaktywniejsze osoby otrzymają potwierdzenia o współtworzeniu materiałów metodycznych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie stacjonarne w dniu 18.09.2023 na godz. 15.30  do SOSW w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27(wejście od ul.Konopnickiej)

Proszę o zgłaszanie się na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 18.09.2023 do godz. 13.00 abym mogła zapewnić komfortowe warunki warsztatów.

Pozdrawiam

Grażyna Tetelmajer

________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapraszam na seminaria: 

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

 12.09.2023r. godz. 16:30

Jak dokonywać obserwacji ucznia posiadającego orzeczenie o kształceniu specjalnym, by uzyskać rzetelne i użyteczne informacje do planowania pracy i opracowywania dokumentacji (WOPFU i IPETu)?
Zapisy do 8.09.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

   
 
     

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

 20.09.2023r. godz. 16:30

Konstruowanie wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia (WOPFU) z wykorzystaniem wyników przeprowadzonej diagnozy.

Zapisy do 15.09.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

 27.09.2023r. godz. 16:30

Konstruowanie indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego (IPETu) ucznia na podstawie WOPFU
Zapisy do 22.09.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 
seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

___________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2022/23

Witam Państwa bardzo serdecznie w nowym roku 2022/23, rozpoczynamy współpracę, która dla wielu z Państwa będzie kontynuacją z ostatniego roku, a dla niektórych jeszcze wcześniej. Ogromnie się cieszę, że krąg zainteresowanych się powiększa

z każdym rokiem. Mam nadzieję, że ten rok, także, będzie obfitował o nowe osoby.

miejsce: W tym roku szkolnym planuję dla Państwa zarówno spotkania on-line (zgodnie z diagnozą, jaką przeprowadziłam pod koniec roku

21/22) jak i stacjonarne, a także stacjonarne spotkania w ramach tzw. grupy wsparcia". Wszelkie informacje będą zamieszczane

tutaj w gablocie oraz będę wysyłała mailowo do tych z Państwa, których maile posiadam.

______________________________________________________________________________________________________

Czerwiec 2023

Sedrdecznie zapraszam na ostatnie w tym roku szkolnym seminarium on-line. Nadszedł czas refleksji i podsumowań -więc trzeba się zastanowić jak podejść do tego zadania. Zapraszam zatem 5.06.2023  godz. 16.30

seminarium

Temat: Podsumowanie pracy z uczniem posiadającym orzeczenie – czyli na co trzeba zwrócić uwagę, by niczego nie pominąć

Zapisy do 2.06.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

 

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

_________________________________________________________________________________________________

czerwiec 2023

Warsztaty "na żywo"- stacjonarne -  12.06.2023r. godz. 15:30 

miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. M. Konopnickiej 15  /sala nr 203/

 

 

Temat: Terapia poprzez zabawę z elementami sensoplastyki - ekokosmetyki z domowego laboratorium

Zapisy do 5.06.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola
 i miejscowość. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Uczestnicy szkolenia przynoszą własne materiały wg listy, która zostanie podana drogą mailową przed spotkaniem

prowadzące: Alicja  Wojtaszczyk, Grażyna Tetelmajer - oraz specjalista SOSW - E.Kansy

 

 

   

_____________________________________________

MAJ 2023

Serdecznie zapraszam na powtórkę tematu z marca - z informacji od Państwa wynika, że są jeszcze osoby zainteresowane tym tematem.

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

       17.05.2023 r.,  godz.16:30                   

Temat: Kompetencje przyszłości ucznia  z niepełnosprawnościami a realizacja podstawy programowej  z uczniami posiadającymi orzeczenie o kształceniu specjalnym 

Zapisy do 10.05.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

______________________________________________________________________

KWIECIEŃ   - zajęcia otwarte       

24.04.2023 r. godz.15:30  w   SOSW w Kluczborku Budynek Internatu - wejście od ul.  Konopnickiej

Serdecznie zapraszam na seminarium stacjonarne w Kluczborku, na którym zaprezentowane zostaną zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,  elementy wwrd można z powodzeniem stosować podczas codziennej pracy nie tylko z małymi dziećmi.

TEMAT: Wczesne wspomaganie – jego istota i znaczenie w drodze do lepszego rozwoju dziecka - dokumentacja i praktyka w pigułce Ilość miejsc ograniczona ze względu na charakter spotkania (zajęcia z uczniem).

Zapisy do 17.04.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

zajęcia otwarte:  Grażyna Tetelmajer oraz Joanna Pycia - specjalistka WWRD w SOSW w Kluczborku

miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku Budynek Internatu - wejście od ul. Konopnickiej

___________________________________________________________________________________________

JUŻ JUTRO

Serdecznie zapraszam na seminarium poświęcone realizacji najważniejszego celu kształcenia specjalnego - przygotowanie uczniów z niepełnosprawnościami do  funkcjonowania w dorosłym życiu, w miarę samodzielnego i na miarę ich możliwości.

 29.03.2023r.    godz. 16:30     

 prowadząca: G.Tetelmajer

seminarium on -line (MsTeams)

aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Temat:    Kompetencje przyszłości ucznia z niepełnosprawnościami a realizacja podstawy programowej z uczniami posiadającymi orzeczenie o kształceniu specjalnym 


Zapisy do 24.03.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

____________________________________________________________________________________________________

                                                                           ZAJĘCIA OTWARTE

JESZCZE W MARCU -zapraszam na zajęcia otwarte - 27.03.2023 godz.  9.00 - SOSW w Kluczborku

 ,,AAC-owe kolorowe jaja” - Wielkanocne warsztaty z wykorzystaniem sprzętów z ,,Laboratoria Przyszłości”

 

Ilość miejsc ograniczona ze względu na charakter spotkania (zajęcia z uczniami).

Zapisy do 17.03.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. 

________________________________________________________________________________________________

Zapraszam na seminaria w II półroczu

PO FERIACH

KSZTAŁCENIE  SPECJALNE

28.02.2023 r. godz. 16:30

Kierowanie ścieżką edukacji (kariery) ucznia z niepełnosprawnościami  - żeby niczego nie stracić

Zapisy do 24.02.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

seminarium

 Grażyna
Tetelmajer

lub on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

 

MARZEC 2023

Serdecznie zapraszam na seminarium poświęcone realizacji najważniejszego celu kształcenia specjalnego - przygotowanie uczniów z niepełnosprawnościami do  funkcjonowania w dorosłym życiu, w miarę samodzielnego i na miarę ich możliwości.

 29.03.2023r.    godz. 16:30     

 prowadząca: G.Tetelmajer

seminarium on -line (MsTeams)

aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Temat:    Kompetencje przyszłości ucznia z niepełnosprawnościami a realizacja podstawy programowej z uczniami posiadającymi orzeczenie o kształceniu specjalnym 


Zapisy do 24.03.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

___________________________________________________________________________________________________

LUTY 2023

witam serdecznie

Styczeń był dla wielu z Państwa bardzo trudny w wolny czas- konferencje, spotkania zespołów ds ppp,...- zgłaszali Państwo, że chętnie by skorzystali z seminariów, ale terminy się nakładają. Obiecałam, że powtórzę tę tematykę. Zatem serdecznie zapraszam na powtórki. Poniżej szczegóły.

Ponadto w lutym, już po feriach zapraszam na seminarium nt, planowania edukacji i kariery zawodowej uczniów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym.

POWTÓRZENIE

 07.02.2023r.    godz. 17:00     

 prowadząca: G.Tetelmajer

seminarium on -line (MsTeams)

aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Temat: Podsumowanie pracy z uczniem po I półroczu- cz 1.- ocena efektywności wsparcia w ramach udzielanej uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej


Zapisy do 06.02.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

POWTÓRZENIE

          seminarium

08.02.2023r. godz. 17:00

Temat: Podsumowanie pracy z uczniem po I półroczu- cz. 2 -ocena efektywności realizowanego programu (IPETu), 

             z uwzględnieniem okresowej WOPFU


Zapisy do 07.02.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

 Grażyna  Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

 

PO FERIACH

KSZTAŁCENIE  SPECJALNE

28.02.2023 r. godz. 16:30

Kierowanie ścieżką edukacji (kariery) ucznia z niepełnosprawnościami  - żeby niczego nie stracić

Zapisy do 24.02.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

seminarium

 Grażyna
Tetelmajer

lub on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

____________________________________________________________________________________________________

Styczeń 2023

Miesiąc styczeń, choć rozpoczyna nowy rok w edukacji to miesiąc podsumowań i refleksji, bowiem zbliża się koniec I półrocza. W wielu szkołach  dyrektorzy już myślą o organizacji nowego roku szkolnego. Dlatego też w styczniu zaplanowałam dla Państwa taką  tematykę seminariów, która uporządkuje Państwa wiedzę, od czego zacząć proces dokonywania ocen efektywności prowadzonego wsparcia.

Zapraszam do zapisów i uczestnictwa zgodnie z harmonogramem.

 12.01.2023r.    godz. 16:00     

 prowadząca: G.Tetelmajer

seminarium on -line (MsTeams)

aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Temat: Podsumowanie pracy z uczniem po I półroczu- cz 1.- ocena efektywności wsparcia w ramach udzielanej uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej


Zapisy do 09.01.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

          seminarium

17.01.2023r. godz. 16:00

Temat: Podsumowanie pracy z uczniem po I półroczu- cz. 2 -ocena efektywności realizowanego programu (IPETu), 

             z uwzględnieniem okresowej WOPFU


Zapisy do 13.01.2023 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

 

 Grażyna  Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                            WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia, spokojnych

i radosnych, spędzonych w rodzinnym gronie chwil, radości z bycia razem,

a w nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie nadzieję, spokój i Pokój.

____________________________________________________________________________________________________________________

GRUDZIEŃ

Zbliża się grudzień miesiąc świąteczny - zatem szkoleniowo trochę krótszy. Zaplanowałam dla Państwa szkolenie on-line-we współpracy z p.Bożeną Kozan-Maliszewską (doradcą metodycznym dla n-li języka obcego) oraz zajęcia stacjonarne w formie zajęć otwartych. Szczegóły spotkań podaję poniżej. Serdecznie zapraszam:

_____________________________________________________________________________________________________________________________

08.12.2022 o godz. 17.00   zapraszam na konferencję na temat :  

Kształcenie języka obcego ucznia z orzeczeniem o kształceniu specjalnym przy współpracy z nauczycielem wspomagającym, czyli jak współorganizować kształcenie ucznia z orzeczeniem na języku obcym.

Spotkanie dedykowane jest nie tylko dla nauczycieli języków obcych, ale także dla nauczycieli wspomagających, pracujących z uczniami z orzeczeniem.

Zapisy do 07.12.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail 

_____________________________________________________________________________________

ZAJĘCIA OTWARTE - liczba miejsc ograniczona- można się zapiać na jedną grupę

 

       12.12.2022                                                              Gr.1    9.00 –10.30

SOSW w Kluczborku                                                         Gr.2   11.00 -12.30

ul. Konopnickiej 15  (budynek internatu)                            Gr.3   12.45- 14.00

Alternatywne metody komunikacji (AAC)-wspomaganie w komunikowaniu się uczniów z trudnościami komunikacyjnymi, w tym z uczniami cudzoziemskimi: „AAC-owe Koło Fortuny”- smaki, zapachy, melodie i symbole polskiego Bożego Narodzenia.


Zapisy na jedną z grup do 06.12.2022r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość oraz nr grupy.

 Zajęcia otwarte -
warsztaty wielozmysłowe

Grażyna   Tetelmajer   i specjaliści SOSW

 na podstawie zapisów na jedną z grup

 

____________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD 2022

Witam w listopadzie:)

Kontynuujemy doskonalenie-serdecznie zapraszam na spotkania  wg harmonogramu. Zaplanowałam dla Państwa spotkanie stacjonarne i on-line. Szczegóły poniżej.

15.11.2022 r.   godz.16:00   on-line

Współpraca z rodzicami dziecka/ucznia z orzeczeniem o kształceniu specjalnym
Zapisy do 10.11.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail. 

 
seminarium

Grażyna
Tetelmajer

 on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

21.11.2022 r. godz. 15:30   stacjonarnie

Zabawy zimowe z elementami plastyki sensorycznej – terapia poprzez zabawę
Warsztaty są praktyczną częścią wcześniejszego seminarium "Arteterapia – klucz do dobrostanu dzieci i młodzieży”
Zapisy do 15.11.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły i miejscowość. 

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisane osoby przynoszą własne materiały wg listy, która zostanie podana na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy

 
zajęcia otwarte - warsztaty

Grażyna Tetelmajer,
Alicja Wojtaszczyk,
Elżbieta Kansy – specjalista z SOSW w Kluczborku

 SOSW Kluczbork,

ul. M. Konopnickiej 15

_________________________________________________________________________________________________________________

PAŹDZIERNIK 2022

Witam  serdecznie - jeszcze wrzesień a już plany na październik. Poniżej szczegóły szkoleń -serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że każdy znajdzie

coś wartościowego dla siebie. Zapraszam zarówno na spotkania stacjonarne jak i on-line (MsTeams).

________________________________________________________________________________________________

zajęcia otwarte   i  konsultacje

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

 03.10.2022r. godz. 15:30     

PODN w Kluczborku, ul. Mickiewicza 10 (sala 2L)

Od WOPFU do IPETu -  konstruowanie podstawowych dokumentów dla ucznia z orzeczeniem  o potrzebie kształcenia specjalnego (IPET)
Liczba miejsc mocno ograniczona ze względu na warsztatową formę. W przypadku dużego zainteresowania,  zaplanowany zostanie drugi termin. Zapisy do 30.09.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Proszę o punktualne przybycie.

prowadzący: Grażyna Tetelmajer
oraz specjaliści SOSW

   

_______________________________________________________

 

04.10.2022   godz.16.00     (on-line MsTeams)

Jak zacząć? Planowanie pracy z uczniem z orzeczeniem o kształceniu specjalnym.

 Cz.1-od orzeczenia do WOPFU.

Zapisy do 30.09.2022r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. 

 

prowadząca:

Grażyna   Tetelmajer

 on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

 

___________________________________________________________

 

11.10.2022   godz.16.00     (on-line MsTeams)

Jak zacząć? Planowanie pracy z uczniem z orzeczeniem o kształceniu specjalnym.

Cz.2-od  WOPFU do IPET

Zapisy do 07,10.2022r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. 

 

prowadząca:

Grażyna Tetelmajer

 on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

 

 __________________________________________________

I jeszcze we wrześniu

w związku z zapotrzebowaniem Państwa na szkolenie z zakresu opracowania programów do zajęć rewalidacyjnych i

innych zajęć z pomocy p-p organizuję obiecany drugi termin. Pierwszy odbył się 08.09.2022 (przełożony ze względu na

pogrzeb z dnia 07.09.2022)

Zapraszam 19.09.2022 do SOSW w Kluczborku na 15.30.

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

      drugi TERMIN  19.09.2022   godz.15.30

Programy zajęć rewalidacyjnych i zajęć z zakresu pomocy psychologicznopedagogicznej planowanie pracy rewalidantów i innych specjalistów

Zapisy do 16.09.2022r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Liczba miejsc ograniczona. 

 
seminarium

Grażyna
Tetelmajer

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 (wejście od ul. Konopnickiej)

_______________________________________________________________________

Jeszcze we wrześniu!

rozhulał nam się wrzesień i zgłaszane od Państwa potrzeby wsparcia - więc natychmiast reagujemy:)

Organizujemy dla chętnych osób zajęcia otwarte-konsultacje dot. analizy orzeczeń i konstruowania podstawowych dokumentów

dla ucznia z orzeczeniem  potrzebie specjalnego. Odbędą się one w SOSW w Kluczborku 12.09.2022 o godz. 15.30 a poprowadzą

je Grażyna Tetelmajer i specjaliści SOSW


Temat to: "Od orzeczenia do WOPFU, IPETu"


Liczba miejsc mocno ograniczona ze względu na warsztatową formę. Jak będzie duże zainteresowanie zrobimy drugi termin. Proszę o zgłaszanie się do 09.09.2022   na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WRZESIEŃ 22/23         

Zaplanowałam dla Państwa dwa seminaria, jedno stacjonarne a drugie on-line. Proszę o zapisywanie się.  Muszę jednak niestety

przesunąć termin szkolenia (07.09.2022) z powodów bardzo ode mnie niezależnych (pogrzeb). Szkolenie odbędzie się dzień

później tj.8.09.2022, również w Kluczborku. Z powodu planowanego remontu w mojej szkole (SOSW) dokładne miejsce podam

w osobnym mailu. Za utrudnienia bardzo przepraszam. Gdyby Państwu nie pasował nowy termin ten 8.09.zorganizuję dodatkowy

termin szkolenia (w przypadku większej ilości takich osób) albo konsultacje indywidualne.

KSZTAŁCENIE
SPECJALNE

 07.09.2022r. godz. 16:00       ZMIANA TERMINU  08.09.2022

Programy zajęć rewalidacyjnych i zajęć z zakresu pomocy psychologicznopedagogicznej planowanie pracy rewalidantów i innych specjalistów

Zapisy do 05.09.2022r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Liczba miejsc ograniczona. W przypadku dużego zainteresowania seminarium zostanie zorganizowane w dodatkowym terminie.

 
seminarium

Grażyna
Tetelmajer

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 (wejście od ul. Konopnickiej)

KSZTAŁCENIE  SPECJALNE

21.09.2022r. godz. 16:00

Planowanie i organizacja pracy z uczniem z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkole ogólnodostępnej
Zapisy do 15.09.2022r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.


seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam serdecznie w nowym roku szkolnym 2021/22

01.07.2022

Rok szkolny 2021/22 dobiegł końca. Nie był to rok łatwy, zasłużyliśmy więc  na odpoczynek.

Dziękuję Państwu za tak liczne uczestnictwo w moich seminariach i za Państwa aktywność, za dyskusje i słowa uznania dla mnie, wyrażone w mailach, ewaluacjach czy na czacie spotkań. Jest to nie tylko miłe i satysfakcjonujące, ale wręcz mobilizujące do jeszcze większego starania, aby spełnić oczekiwania i odpowiedzieć na Państwa potrzeby.

Życzę Państwu wspaniałego odpoczynku w gronie  rodziny i przyjaciół, dla których w trakcie roku szkolnego czasu było wciąż za mało. Jednocześnie "ładujcie" Państwo akumulatory na kolejny rok szkolny i zbierajcie pomysły na nasze seminaria.

Jeśli ktoś chciałby wyrazić swoje zdanie na temat współpracy ze mną w  minionym  roku (a jeszcze tego uczynił) i jakby wpadł jakiś  pomysł na temat przyszłego seminarium to zapraszam do wypełnienia ankiety podsumowująco-diagnozującej. Bardzo mi to ułatwi planowanie pracy, Państwa zdanie i opinia jest dla mnie bardzo ważna - wypełnienie ankiety zajmie tylko chwilkę:)

Link będzie działał przez lipiec i sierpień.  Z góry dziękuję. 

link do ankiety podsumowująco-diagnozującej:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=GdAV_V9JJU21wi8F40byOUaVa4VlWYRKh0Eh_GKksS9UNzIyMk8yWFJPTEFNMU5CRjY4VzFTWDVLQy4u

Do zobaczenia we wrześniu :)

26.05.2022

Zbliża się koniec roku szkolnego 2021/22. Czas na kończenie zaplanowanych działań, podsumowania i wyciąganie wniosków, Ale też, niech będzie to czas planowanie kolejnych działań na kolejny rok szkolny. Mam nadzieję, że zaplanowane dla Państwa moje czerwcowe propozycje pomogą Państwu w tych działaniach.

serdecznie zapraszam (szczegóły poniżej)

___________________________________________________________________________________________________

09.06.2022 r. godz. 16:00    seminarium on-line (MS Teams)-  aplikacja udostępniona na podstawie zapisów

temat: OWOPFU – okresowa wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia – czyli ewaluacja programu IPET krok po kroku

Zapisy do 03.06.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail 

___________________________________________________________________________________________________

ZMIANA TERMINU-przepraszam, ale musimy zmienić termin - przepraszam za zamieszanie:)

14.06.2022r.      13.06.2022  godz. 15:30   miejsce: SOSW w Kluczborku ul. Sienkiewicza 27 (wejście od strony Konopnickiej)

Zabawa czy terapia? Warsztaty z wykorzystaniem elementów arteterapii

Zapisy do 13.06.2022 r. do godz. 15:00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Ze względów organizacyjnych (spotkanie na żywo) ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

współorganizatorem jest p. Alicja Wojtaszczyk-doradca metodyczny PODN w Kluczborku, warsztaty poprowadzi specjalista arteterapii p. Małgorzata Ryszka -  SOSW Kluczbork

_______________________________________________________________________________________

04.05.2022

Witam serdecznie

zapraszam Państwa  na kolejne seminarium nt.  

Wnioski z oceny efektywności podstawą planowania pracy z uczniem z orzeczeniem, czyli jak i do czego można (trzeba) je wykorzystać?

Cz.2: Program pracy z uczniem na zajęciach rewalidacyjnych lub innych z pomocy p-p

Seminarium odbędzie się 17.05.2022r. godz. 16:00 w formie on-line (MS Teams) - aplikacja udostępniona na podstawie zapisów,

Zapisy do 13.05.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia otrzymają Państwo link na podany adres e-mail  

______________________________________________________________________________________________ 

30.03.2022

Witam serdecznie - ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIA OTWARTE


Dnia 16 marca 2022r. w mojej macierzystej szkole (tj. SOSW w Kluczborku)  odbyło się spotkanie w ramach działania "grupy" współpracy i wsparcia nauczycieli pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którego  tematem było: Stosowanie elementów integracji sensorycznej w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Było to seminarium + pokaz fragmentów zajęć w sali do terapii SI.

Z analizy ewaluacji i dyskusji podczas spotkania wynika, że zajęcia spełniły oczekiwania oraz, że jest potrzeba tego typu wsparcia. Będę zatem kontynuowała działania "grupy".

Tymczasem dostałam informację, że jest potrzeba powtórzenia w/w spotkania- nie wszyscy mogli uczestniczyć 16.03.2022. Dlatego też organizuję spotkanie w tym samym temacie. Odbędzie się ono 05.04.2022 o godz. 15.30 w SOSW w Kluczborku (sala 5- parter).(Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 -wjazd na parking od strony ul. Konopnickiej 15).

Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do 04.03.2022 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   - Serdecznie zapraszam 

Państwa dyrektorów proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom pracujących z uczniami z SPE i ewentualnie oddelegowanie ich na spotkanie.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

11.03.2022

Są jeszcze miejsca (kilka) na spotkanie "na żywo" w dniu 16.03.2022 o godz. 16.00 - ZAPRASZAMY

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 -wjazd na parking od strony ul. Konopnickiej 15).

Tematem spotkania będzie: Stosowanie elementów integracji sensorycznej w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Forma spotkania: seminarium + pokaz fragmentów zajęć w sali do terapii SI.

W związku z ograniczoną liczbą miejsca (sala do SI) i biorąc pod uwagę względy pandemiczne musimy też ograniczyć liczebność grupy podczas jednego spotkania, dlatego też proszę o zgłaszanie się osób chętnych (ale na pewno zdecydowanych, żeby nie blokować miejsca). Zgłoszenia przyjmuję do 11.03.2022r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pełna informacja kilka postów niżej:)

______________________________________________________________

10.03.2022

Witam Państwa serdecznie, Chciałabym zaprosić Państwa na kolejne seminarium on line (MsTeams)

KSZTAŁCENIE

SPECJALNE

 
15.03.2022 r. godz. 16:00

Wnioski z oceny efektywności podstawą planowania pracy z uczniem z orzeczeniem, czyli jak i do czego można (trzeba) je wykorzystać?

Cz. 1: Wniosek do poradni P-P - jak go dobrze wypełnić?

Zapisy do 10.03.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.

seminarium

Grażyna
Tetelmajer

on-line (MS Teams) aplikacja udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam serdecznie


Dnia 1 marca 2022r. w mojej macierzystej szkole (tj. SOSW w Kluczborku)  odbyło się spotkanie dyrekcji i nauczycieli -specjalistów z pedagogami okolicznych szkół. Została przedstawiona nasza oferta zajęć wspierających rozwój naszych uczniów. Po krótkich prezentacjach zajęć specjalistycznych i przedstawieniu efektów była możliwość wymiany doświadczeń. Nasi goście wyrazili zainteresowanie kontynuowaniem tego rodzaju spotkań, by lepiej zapoznać się ze stosowanymi u nas sposobami pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Odpowiadając na te oczekiwania informuję, że w SOSW organizujemy "grupę" współpracy i wsparcia nauczycieli pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Działania grupy obejmowały będą wymianę doświadczeń podczas spotkań stacjonarnych. W ramach tych działań zaangażowani będą nauczyciele-specjaliści z określonych specjalności pracujący w naszym ośrodku. Zamierzeniem naszym jest systemowe działanie.

I tak chciałabym zaprosić Państwa nauczycieli na spotkanie w dniu 16.03.2022 o godz. 16.00 do naszego Ośrodka (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 27 -wjazd na parking od strony ul. Konopnickiej 15).

Tematem spotkania będzie: Stosowanie elementów integracji sensorycznej w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Forma spotkania: seminarium + pokaz fragmentów zajęć w sali do terapii SI.

W związku z ograniczoną liczbą miejsca (sala do SI) i biorąc pod uwagę względy pandemiczne musimy też ograniczyć liczebność grupy podczas jednego spotkania, dlatego też proszę o zgłaszanie się osób chętnych (ale na pewno zdecydowanych, żeby nie blokować miejsca). Zgłoszenia przyjmuję do 11.03.2022r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Państwa dyrektorów proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom pracujących z uczniami z SPE i ewentualnie oddelegowanie ich na spotkanie.

____________________________________________________________________________________________

Witam po feriach- mam nadzieję, że dobrze Państwo odpoczęli:)

15.02.2022

Serdecznie zapraszam Państwa na kolejne seminarium- temat niezwykle potrzebny w kontekście właściwego wsparcia uczniów w planowaniu ich ścieżki edukacyjnej, a może i zawodowej.

Seminarium odbędzie się 23.02.2022r. o godz. 16.00  on-line (MS Teams)

temat: (Nie)wykorzystywanie możliwości edukacji pełnoletniego ucznia z orzeczeniem – planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów na każdym etapie edukacyjnym

Zapisy do 18.02.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Dzień przed rozpoczęciem szkolenia otrzymają Państwo  na podany w zgłoszeniu  adres e-mail  link na szkolenie -  wejście 15 min. przed rozpoczęciem.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

20.01.2022

Zgodnie z Państwa życzeniem wyrażonym podczas ostatniego seminarium (18.01.22) zapraszam Państwa na kolejne

seminarium on-line (MS Teams), na temat 

Ocena efektywności udzielanego wsparcia uczniom w ramach udzielanej pomocy  psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacji

termin: 24.01.2022 godz. 17.00

Zapisy do 23.01.2022 r. do godz, 18.00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Aplikacja udostępniana jest na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.   

25.12.2021

Zapraszam Państwa na kolejne seminarium on-line (MS Teams), temat jest kontynuacją grudniowego seminarium, ale stanowi oddzielny element pracy z uczniem z niepełnosprawnością. 

Temat seminarium:

Działania wspierające rodziców ucznia oraz zakres współpracy nauczycieli i specjalistów z rodzicami w realizacji zaplanowanych działań.

termin: 18.01.2022 godz. 16.00

Zapisy do 14.01.2022 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość. Aplikacja udostępniana jest na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail.   

     

22.11.2021

Kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu seminariów jest zaplanowane na 14.12.2021 na godz. 16.00  - również w formie on-line (za pomocą MS

Teams). Temat jaki zaplanowałam bardzo ściśle wiąże się z poprzednim (listopadowym) i brzmi:

Uczeń z orzeczeniem o kształceniu specjalnym w szkole ogólnodostępnej –  współpraca z rodzicami

Wynika on również z diagnozy Państwa jaką przeprowadzałam we wrześniu tego roku.

Serdecznie zapraszam do zapisywania się do 10.12.2021, poprzez przesłanie swoich danych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (dane to: imię

i nazwisko, adres e-mail, nazwa szkoły/placówki, nauczany przedmiot).

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link do spotkania na podany adres e-mail.   

______________________________________________________________________________________________________________________________________

24.10.2021

Zgodnie z przeprowadzoną diagnozą organizuję seminarium na temat realizujący Państwa oczekiwania, Serdecznie zapraszam.

NAUCZYCIELE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO

 

16.11.2021r.      godz. 16.00

Zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów podstawą pracy z uczniem

niepełnosprawnym

Zapisy do 10.11.2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail   

________________________________________________________________________________________________

05.10.2021

Witam serdecznie


z uwagi na pozyskane informacje o prośbie od wielu Państwa, że forma on -line byłaby lepsza informuję, że seminarium nt.

Znaczenie pozytywnego klimatu edukacyjno-wychowawczego w kontekście efektywnej realizacji procesów uczenia się uczniów

odbędzie się w formie on-line na MsTeams dnia 07.10.2021r. o godzinie 16.00


Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się poprzez podanie adresu e-mail, imienia i nazwiska oraz szkoły do dnia

06.10.2021 do godziny 19.00.

Po tej godzinie będę wysyłała zaproszenia z linkiem MsTeams na spotkanie.

__________________________________________________________________________________________________

Serdecznie zapraszam Państwa na seminarium nt:

Znaczenie pozytywnego klimatu edukacyjno-wychowawczego w kontekście efektywnej realizacji procesów uczenia się uczniów.

Zapisy do 04.10.2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Seminarium odbędzie się  stacjonarnie w PODN w Kluczborku, ul.Mickiewicza 10    dnia 06.10.2021r. godz. 15:30

 

16.09.2021

 


Szanowni Państwo,

W związku ze zgłoszoną przez liczną grupę nauczycieli pilną potrzebą szkolenia w zakresie tworzenia dokumentacji dla ucznia z orzeczeniem o

potrzebie kształcenia specjalnego, informuję, że organizuję seminarium  nt:


Dokumentacja ucznia z orzeczeniem o kształceniu specjalnym -od diagnozy do IPETu,

które odbędzie się (mam nadzieję) w formie stacjonarnej w PODN w Kluczborku ul. Mickiewicza 10 lub on-line (MS Teams)

dnia 21.09.2021r. o godz. 15:30.

Ewentualna Aplikacja będzie udostępniona na podstawie zapisów, wejście 15 min. przed rozpoczęciem

Zapisy do 19.09.2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły/przedszkola i miejscowość.

Ostateczna informacja na temat formy seminarium tzn. czy stacjonarnie w PODN czy poprzez MsTeams będzie zgodna z obowiązującą
sytuacją epidemiologiczną i podana drogą mailową na wskazane adresy.
Przed rozpoczęciem szkolenia nauczyciele otrzymają link na podany adres e-mail

serdecznie zapraszam

 

________________________________________________________________________________________________

Rozpoczął się nowy rok szkolny, czas zaplanować działania w nowym roku.

Zapraszam na seminarium nt.

Planowanie pracy z uczniem z orzeczeniem o kształceniu specjalnym z uwzględnieniem realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na rok  2021/2022,

które odbędzie się 8.09.2021 o godz.16.00 w PODN w Kluczborku, ul. Mickiewicza 10.


Wszystko wskazuje na to, że możemy się spotkać na żywo. Zatem zapraszam do PODN do Kluczborka. Proszę o zgłoszenie swojego uczestnictwa na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.