Zofia Wietrzyk

doradca metodyczny
edukacja wczesnoszkolna

tel. kom.: 661-714-574 e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
w Kluczborku, ul. Konopnickiej 17

Dyżur konsultacyjny: środa- 10.50- 12.30, także w innym umówionym terminie.

Obszar działania

Powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, strzelecki.

Kwiecień 2022

Życzę Wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.  Dużo pisanek malowanych i mokrego śmigusa dyngusa. Niech spełniają się wszystkie marzenia!

Zapraszam na kwietniowe seminaria w MS TEAMS:

1. 4 kwietnia 2022r., 16.30

" Wspieranie dobrostanu dzieci w edukacji wczesnoszkolnej w obliczu wojny w Ukrainie" 

Zapisy do 2 kwietnia 2022r.

2. 7.04.2022r., 17.00

"Wycieczka edukacyjna jako sposób na poznanie dziedzictwa cywilizacyjnego Europy oraz poznania kultury polskiej". 

Zapisy do 5.04.2022r.

3. 11.04.2022r., 16.30

" Jak motywować uczniów edukacji wczesnoszkolnej w skuteczny sposób?"

Zapisy do 9.04.2022r.

Luty 2022

W związku z wojną na Ukrainie udostępniam  Państwu  kilka materiałów do pracy z uczniami na lekcjach, przygotowanych przez CEO. Nikt z nas nie jest przygotowany na trudne pytania uczniów, dlatego mogą się przydać.

1. Tekst „Psycholog radzi, jak w szkole i w domu rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie w Ukrainie” 

https://tiny.pl/94hhf

2. Tekst i SCENARIUSZ zajęć  “Jak z uczniami rozmawiać o wojnie, kiedy w klasie są osoby z Ukrainy, Rosji lub Białorusi?”

https://tiny.pl/94hgk

 3. Tekst “Co możemy zrobić w związku z wojną w Ukrainie”

https://tiny.pl/94hgb

4. Tekst “Poznaj kulturę i naród ukraiński poprzez literaturę, muzykę i film”

https://tiny.pl/94hth

Styczeń 2022

Szanowni Państwo!

Już prawie połowa roku pracy, nauki za nami. Wszystkim należy się upragniony wypoczynek. Z tej okazji życzę realizacji wymarzonych planów feryjnych! Dużo zdrówka! Dbajcie o siebie! Do zobaczenia na kolejnych seminariach. Zachęcam do pisania artykułów do naszego METODYKA na temat problemów, dydaktycznych, wychowawczych, inspiracji i refleksji w pracy z dziećmi. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Listopad 2021

Szanowni Nauczyciele!

Ze względu na moją niedyspozycję seminarium z 30.11.2021r. na temat: " Jak rozmawiać z dziećmi o patriotyzmie?" zostaje przeniesione na 13 grudnia 2021r., na godz. 16.30. Zostanie przeprowadzone na MSTeams. Zachęcam do udziału.

Przeniesione jest również seminarium o tym samym tytule z 1 grudnia 2021r. , na 16 grudnia 2021r., na godz. 16.30. Zostanie przeprowadzone na MSTeams. Zachęcam do udziału.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Wrzesień 2021

Konsultacje

Konsultacje po wcześniejszym umówieniu w formie osobistej, telefonicznej lub MS Teams w każdy czwartek 8.00-9.30, w PSP Nr 5 z OI w Kluczborku,

ul. Konopnickiej 17, s.3

Diagnoza potrzeb

Szanowni Państwo, w trosce o to, aby tematyka szkoleń była zgodna z Waszymi oczekiwaniami, zamieszczam link do formularza. Proszę wybierać tematy zgodnie z potrzebami do 20 października 2021r.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWVwcU8Uel2aMk8d9h1j4cGPwrvxY32mK7LMtAk95u1Ab7hw/viewform?usp=sf_link

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Wrzesień 2021

Witajcie w nowym roku szkolnym 2021/22.

Życzę Wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele radości. Był twórczy. owocny i inspirujący zarówno dla uczniów jak nauczycieli. Życzę pracy w spokojnej i życzliwej atmosferze. Dużo zdrowia!

Konsultacje odbywać się będą wg. ustalonego wcześniej terminu. Zachęcam do kontaktów telefonicznych i mailowych i osobistych.

27 września 2021r, o godz. 15.30  zapraszam na seminarium metodyczne pt:" Jak wspomagać rodziców w wychowaniu dziecka", na platformie MS Teams.

Przedstawiam też kierunki polityki oświatowe  państwa.

1. Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie oraz realizację zadań programu wychowawczo-profilaktycznego.

2. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

3. Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej, wprowadzenia w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej, nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Szersze i przemyślane wykorzystanie w tym względzie m.in. wycieczek edukacyjnych.

4. Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

5. Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych.

6. Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Czerwiec 2021

Witam serdecznie na naszej nowej stronie.

Konsultacje indywidualne w obecnej sytuacji szkolnej odbywają się w umówionym wcześniej terminie. Serdecznie zapraszam.

14 czerwca 2021r. -15.30 zapraszam na seminarium: " Dlaczego uczeń w edukacji wczesnoszkolnej nie powinien dostawać ocen".

15 czerwca 2021r.- 15.30 zapraszam na seminarium: " Edukacja włączająca szansą na rozwój szkoły".

Życzę udanych wakacji!