22 - 01 - 2020

Doradca metodyczny - Lidia Mucha

 

Lidia Mucha

Zakres:

 język polski

Dyżur konsultacyjny:

 

 ZSO w Kluczborku, ul. Mickiewicza 10

 czwartek 15:00 - 16:30 

Kontakt:

 tel. PODN: 77/418-72-49 kom. 603 255 840

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 ZMIANA W REGULAMINIE REJONOWEGO DYKTANDA

Na prośby Państwa zostaje wydłużony czas eliminacji szkolnych. Bardzo proszę o wysyłanie zgłoszeń do 19 stycznia 2020 (poprzedni termin to 15 grudnia 2019).

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2019/20 będę wspierać polonistów jako doradca metodyczny.

Bardzo bym chciała, aby Państwo kontaktowali się ze mną i zgłaszali, jakie mają Państwo propozycje tematów naszych spotkań, w jakich działaniach mogłabym wesprzeć. Zaplanowane zostały konferencje i warsztaty głównie pod kątem kierunków polityki oświatowej na ten rok oraz nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych. Serdecznie Państwa na nie zapraszam. Jestem do dyspozycji również podczas dyżurów konsultacyjnych, ale proszę o wcześniejsze ustalenie konkretnego terminu.

Życzę Państwu spokojnego i satysfakcjonującego roku w szkole. Mam nadzieję na dobrą i efektywną współpracę.

Z wyrazami szacunku

Lidia Mucha

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

5.06.2019 o godz.15:00 odbędzie się w ZSO w Kluczborku (ul. Mickiewicza 10, sala 16) spotkanie dla polonistów dotyczące wyboru podręcznika do nauki języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych. Ofertę zaprezentują przedstawiciele wydawnictw.

Serdecznie zapraszam.

 

 

Zmiana terminu Powiatowego Dyktanda

Szanowni Państwo, oficjalnie potwierdzam nowy termin Powiatowego Dyktanda, o czym 

informowałam Państwa indywidualnie: konkurs odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku o godz.

9:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku przy ulicy Mickiewicza 10.

Zapraszam serdecznie.

 

 

Zaproszenie dla polonistów szkół ponadpodstawowych

Serdecznie zapraszam na konferencje dotyczące nowej podstawy programowej z języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych i przygotowania uczniów do nowej matury. Planuję przeprowadzenie konferencji w miejscowościach:

w Kluczborku - 28 listopada 2018 r. w ZSO w Kluczborku (ul. Mickiewicza 10),

w Oleśnie - 5 grudnia 2018 r. w I LO w Oleśnie (ul. Sądowa 2),

w Namysłowie - styczeń 2019 (dokładna data i miejsce zostaną podane w grudniu).

Ze względu na sprawy organizacyjne proszę o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam.

Lidia Mucha

 

 

UWAGA!!! Zmiana terminu konferencji

Ponieważ 12 listopada został ogłoszony dniem wolnym od pracy, konferencja , ,,Jak przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty - ćwiczenia", która miała się odbyć tego dnia, została przełożona na 6 listopada (odbędzie się w Powiatowym Ośrodku Szkolenia Nauczycieli w Kluczborku o godz. 14.30)

Serdecznie zapraszam.

 

Zaproszenie na warsztaty Popatrz na mnie! Czyli plakat filmowy pod lupą

skierowane jest do wszystkich nauczycieli, którzy chcą wykorzystać interpretację plakatu filmowego na swoich zajęciach.

Warsztaty organizowane są w ramach współpracy PODN w Kluczborku z Filmoteką Szkolną prowadzoną przez panią Iwoną Baldy. Odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku (w sali kinowej) 25.10.2018 r. o godz. 15:00, prowadzić je będzie pani dr Justyna Budzik - adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych nauczycieli, proszę o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Szanowni Państwo,

bardzo miło mi poinformować, że w bieżącym roku szkolnym będę pełniła funkcję doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego. Życzę udanej współpracy, spokojnego roku szkolnego i sukcesów zawodowych.

Równocześnie informuję, że w związku z reformą i koniecznością wyboru nowych podręczników do nauki języka polskiego w liceach i technikach zaplanowałam spotkania z przedstawicielami wydawnictw. Rozpoczyna Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe - już 2 października odbędzie się w PODN w Kluczborku bezpłatny wykład z elementami warsztatu na temat uczenia o toposach połączony z prezentacją tworzonych przez wydawnictwo podręczników.

Serdecznie zapraszam.  Lidia Mucha


 

Zmiana godziny konferencji 

Dotyczy konferencji w Oleśnie 29.11.2017.

Z powodów organizacyjnych ulega zmianie godzina spotkania, konferencja odbędzie się o 16.00.

Serdecznie zapraszam na konferencję, na której omówione zostaną ciekawe techniki i metody pracy na lekcjach wychowawczych w celu kształcenia postaw uczniów.

Za utrudnienie przepraszam.

Lidia Mucha

  

Szanowni Państwo,


serdecznie zapraszam na konferencję, którą prowadzę razem z Liderką Filmoteki Szkolnej panią Iwoną Baldy. Jej tematem jest drama i film jako narzędzia pracy wychowawczej. Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienia teoretyczne oraz przykładowe ćwiczenia, które można wykorzystać podczas lekcji wychowawczych. Pokażemy, jak kształcić wartości i uczyć dzieci i młodzież odpowiednich postaw społecznych.

23.10.2017 konferencja odbędzie się o 15.30. w ZSO w Kluczborku, a 25.10.2017 o tej samej godzinie w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie.

Serdecznie zapraszamy:)

 

  Witam Państwa serdecznie w nowym roku szkolnym 2017/18 i życzę, aby praca była dla Państwa źródłem zadowolenia i spełnienia zawodowego. Mam równocześnie nadzieję, że będę mogła Państwu służyć pomocą w ramach moich kompetencji. Bardzo proszę o informację, jaka tematyka spotkań by Państwa interesowała, ponieważ będę mogła uwzględnić Państwa propozycje w planie pracy doradcy.

Bardzo proszę o kontakt mejlowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczny (603 255 840).

                                                               Lidia Mucha

 

 

 Bardzo proszę nauczycieli, którzy uczestniczyli w konferencji na temat wdrażania nowej podstawy programowej z języka polskiego w ośmioklasowej szkole podstawowej, a którzy nie otrzymali porównania starej i nowej podstawy ( a potrzebują) o wysłanie mi informacji mejlowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

ponieważ niektórzy z Państwa nie mogli uczestniczyć w konferencjach dotyczących wdrażania

nowej podstawy programowej z języka polskiego w ośmioklasowej szkole

podstawowej, informuję, że

dodatkowa konferencja odbędzie się w Kluczborku w Zespole Szkół Ogólnokształcących

(ul. Mickiewicza 10) w sali nr 16  31.05.2017 o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszam:)

Proszę o zgłoszenia do 29.05. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informuję, że w kwietniu/maju odbędą się w Kluczborku, Oleśnie i Namysłowie konferencje na temat: Wdrażanie nowej podstawy programowej z języka polskiego w ośmioklasowej szkole podstawowej.

24.04.2017 r. w Namysłowie (w Gimnazjum nr 2)

26.04.2017 r. w Kluczborku (w Zespole Szkół Ogólnokształcących)

08.05.2017 r. w Oleśnie (w Zespole Szkół nr 2 w Oleśnie)

Serdecznie zapraszam:)

                                            Lidia Mucha

 

 

UWAGA!

 

Bardzo przepraszam, ale szkolenie  w Oleśnie w dniu 28 listopada 2016 roku nie odbędzie się. Zapraszam osoby chętne na konferencję "Wywiadówka - propozycje ciekawych spotkań z rodzicami" do Kluczborka w dniu 12 grudnia. Informuję, że konferencja w Oleśnie odbędzie się w styczniu (już przyszłym roku:)). Jeszcze raz bardzo przepraszam osoby zainteresowane.

Z poważaniem

Lidia Mucha

 

 

Zapraszam zainteresowanych nauczycieli na wykład z elementami warsztatu na temat: "Wywiadówka - propozycje ciekawych spotkań z rodzicami". Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Oleśnie, a 12 grudnia w Kluczborku.

Szkolenie może stanowić pomoc dla nauczycieli prowadzących spotkania z rodzicami uczniów na różnych szczeblach edukacji.

Poruszane zagadnienia:

- zasady organizowania spotkań z rodzicami,

- sposoby tworzenia przyjaznej atmosfery,

- scenariusze spotkań (tematyka, ćwiczenia).

Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne przydatne do realizacji spotkań z rodzicami, dlatego proszę o zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam.

 

Informuję również, że GWO organizuje 29 listopada w PODN w Kluczborku płatne szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów "Kreatywna edukacja". Informacje na stronie: www.akademia.gwo.pl

 

 

Serdecznie zapraszam na konferencje z elementami warsztatu, które odbędą się

 

06.10.2016 r o godz. 15.30 w Namysłowie w I LO (ul. Mickiewicza 12)

 

19.10. 2016 r. o godz. 15.30 w Kluczborku w PODN (ul. Byczyńska 7).

 

Temat:

 

Planowanie pracy dydaktycznej w oparciu o podstawę programową i Europejskie Ramy Kwalifikacji.

 

Serdecznie zapraszam.

 

 

 

Szanowni Państwo,

została mi powierzona funkcja doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego. Jest to dla mnie zaszczyt, że będę mogła z Państwem współpracować, ale też wyzwanie. Przede wszystkim chciałabym poznać potrzeby nauczycieli, dowiedzieć się, jakie zagadnienia by Państwa interesowały. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny albo e-mailowy w celu przeprowadzenia diagnozy potrzeb. Postaram się przygotować materiały i zorganizować spotkania zgodne z Państwa oczekiwaniami.

Liczę na życzliwą współpracę. Równocześnie życzę Państwu satysfakcji z pracy:)

Serdecznie pozdrawiam

Lidia Mucha

 

 

-