06 - 04 - 2020

Doradca metodyczny - Lidia Mucha

 

 

Lidia Mucha

Zakres:

 język polski

Dyżur konsultacyjny:

 

 ZSO w Kluczborku, ul. Mickiewicza 10

 czwartek 15:00 - 16:30 

Kontakt:

tel. PODN: 77/418-72-49 kom. 603 255 840

 

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Język polski zdalnie

 

Szanowni Państwo, ponieważ uczymy zdalnie, potrzebujemy informacji na temat ciekawych materiałów, które możemy wykorzystać podczas zdalnych lekcji. Będę starała się podawać Państwu najciekawsze propozycje, chętnie zapoznam się też z Państwa propozycjami. Dzielmy się doświadczeniem na doskonaleniewsieci.pl

Ciekawa propozycja zdalnych lekcji muzealnych - muzeum Polin w Warszawie, bezpłatne warsztaty edukacyjne na stronie www.polin.pl

Zajęcia w oparciu o film - propozycje na www.filmotekaszkolna.pl

Ciekawe filmy (różne gatunki), reportaże, audycje radiowe, koncerty i wiele innych materiałów na stronie www.ninateka.pl, www.ninateka.pl/edu

Serwis gov.pl/zdalnelekcje - lekcje przez internet

Arkusze egzaminacyjne i materiały dodatkowe dla uczniów i nauczycieli udostępnione na stronie www.oke.wroc.pl lub www.cke.edu.pl

Strony www.ceo.org.pl (w tym nowa zakładka poświęcona edukacji zdalnej);

Materiały na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji - przepisy prawne, poradnik dla szkół na temat zdalnego nauczania www.ore.edu.pl

Elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych dostępne na stronach konkretnych wydawców, np.https://operon.pl/edukacjazdalna, https://www.nowaera.pl/naukazdalna, https://dlaucznia.migra.pl

Teksty lektur (poezja i proza) dostępne są na stronie www.wolnelektury.pl;

Darmowe spektakle teatralne na www.kochamteatr.info/2015/11/teatr-bez-wychodzenia-z-domu.html

https://kultura.onet.pl/teatr/koronawirus-w-polsce-najlepsze-spektakle-online-teatr-w-internecie/1v5nzfd

Nauka ortografii na stronie https://dyktanda.pl i https:/dyktanda.online/

Dla nauczycieli maturzystów (i nie tylko)

Szanowni Państwo, możecie polecić swoim uczniom ofertę instytucji kulturalnych, w tym teatru Banialuka, który w czasach kwarantanny proponuje uczniom kontakt z lekturami. Szczegóły na facebooku bielskiego teatru Banialuka - dla maturzystów.

 

Zdalny kontakt z doradcą metodycznym

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do współpracy z doradcą metodycznym. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, dla wielu z nas jest nowym doświadczeniem. Wymaga od nas zupełnie innego sposobu pracy. Dzielmy się doświadczeniem, korzystajmy z dobrych praktyk.

Jako doradca metodyczny służę Państwu wsparciem. Zapraszam na platformę doskonaleniewsieci.pl Mogą Państwo kontaktować się ze mną również mailowo albo telefonicznie. Jeśli Państwo wyrażą chęć uczestnictwa, zapraszam na konferencje (możemy spotkać się poprzez Skype'a albo Teams).

Serdecznie zapraszam do współpracy.

 

Informacja dla osób zgłoszonych do Rejonowego Dyktanda

Dyktando Rejonowe dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbędzie się 10 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Kluczborku przy ulicy Mickiewicza 10.

Proponowana godzina 9:30.

Serdecznie zapraszam.

 

ZMIANA W REGULAMINIE REJONOWEGO DYKTANDA

Na prośby Państwa zostaje wydłużony czas eliminacji szkolnych. Bardzo proszę o wysyłanie zgłoszeń do 19 stycznia 2020 (poprzedni termin to 15 grudnia 2019).

 .

 

 

 

Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2019/20 będę wspierać polonistów jako doradca metodyczny.

Bardzo bym chciała, aby Państwo kontaktowali się ze mną i zgłaszali, jakie mają Państwo propozycje tematów naszych spotkań, w jakich działaniach mogłabym wesprzeć. Zaplanowane zostały konferencje i warsztaty głównie pod kątem kierunków polityki oświatowej na ten rok oraz nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych. Serdecznie Państwa na nie zapraszam. Jestem do dyspozycji również podczas dyżurów konsultacyjnych, ale proszę o wcześniejsze ustalenie konkretnego terminu.

Życzę Państwu spokojnego i satysfakcjonującego roku w szkole. Mam nadzieję na dobrą i efektywną współpracę.

Z wyrazami szacunku

Lidia Mucha

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

5.06.2019 o godz.15:00 odbędzie się w ZSO w Kluczborku (ul. Mickiewicza 10, sala 16) spotkanie dla polonistów dotyczące wyboru podręcznika do nauki języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych. Ofertę zaprezentują przedstawiciele wydawnictw.

Serdecznie zapraszam.

 

 

Zmiana terminu Powiatowego Dyktanda

Szanowni Państwo, oficjalnie potwierdzam nowy termin Powiatowego Dyktanda, o czym 

informowałam Państwa indywidualnie: konkurs odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku o godz.

9:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku przy ulicy Mickiewicza 10.

Zapraszam serdecznie.

 

 

Zaproszenie dla polonistów szkół ponadpodstawowych

Serdecznie zapraszam na konferencje dotyczące nowej podstawy programowej z języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych i przygotowania uczniów do nowej matury. Planuję przeprowadzenie konferencji w miejscowościach:

w Kluczborku - 28 listopada 2018 r. w ZSO w Kluczborku (ul. Mickiewicza 10),

w Oleśnie - 5 grudnia 2018 r. w I LO w Oleśnie (ul. Sądowa 2),

w Namysłowie - styczeń 2019 (dokładna data i miejsce zostaną podane w grudniu).

Ze względu na sprawy organizacyjne proszę o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam.

Lidia Mucha

 

 

UWAGA!!! Zmiana terminu konferencji

Ponieważ 12 listopada został ogłoszony dniem wolnym od pracy, konferencja , ,,Jak przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty - ćwiczenia", która miała się odbyć tego dnia, została przełożona na 6 listopada (odbędzie się w Powiatowym Ośrodku Szkolenia Nauczycieli w Kluczborku o godz. 14.30)

Serdecznie zapraszam.

 

Zaproszenie na warsztaty Popatrz na mnie! Czyli plakat filmowy pod lupą

skierowane jest do wszystkich nauczycieli, którzy chcą wykorzystać interpretację plakatu filmowego na swoich zajęciach.

Warsztaty organizowane są w ramach współpracy PODN w Kluczborku z Filmoteką Szkolną prowadzoną przez panią Iwoną Baldy. Odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku (w sali kinowej) 25.10.2018 r. o godz. 15:00, prowadzić je będzie pani dr Justyna Budzik - adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych nauczycieli, proszę o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Szanowni Państwo,

bardzo miło mi poinformować, że w bieżącym roku szkolnym będę pełniła funkcję doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego. Życzę udanej współpracy, spokojnego roku szkolnego i sukcesów zawodowych.

Równocześnie informuję, że w związku z reformą i koniecznością wyboru nowych podręczników do nauki języka polskiego w liceach i technikach zaplanowałam spotkania z przedstawicielami wydawnictw. Rozpoczyna Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe - już 2 października odbędzie się w PODN w Kluczborku bezpłatny wykład z elementami warsztatu na temat uczenia o toposach połączony z prezentacją tworzonych przez wydawnictwo podręczników.

Serdecznie zapraszam.  Lidia Mucha


 

Zmiana godziny konferencji 

Dotyczy konferencji w Oleśnie 29.11.2017.

Z powodów organizacyjnych ulega zmianie godzina spotkania, konferencja odbędzie się o 16.00.

Serdecznie zapraszam na konferencję, na której omówione zostaną ciekawe techniki i metody pracy na lekcjach wychowawczych w celu kształcenia postaw uczniów.

Za utrudnienie przepraszam.

Lidia Mucha

  

Szanowni Państwo,


serdecznie zapraszam na konferencję, którą prowadzę razem z Liderką Filmoteki Szkolnej panią Iwoną Baldy. Jej tematem jest drama i film jako narzędzia pracy wychowawczej. Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienia teoretyczne oraz przykładowe ćwiczenia, które można wykorzystać podczas lekcji wychowawczych. Pokażemy, jak kształcić wartości i uczyć dzieci i młodzież odpowiednich postaw społecznych.

23.10.2017 konferencja odbędzie się o 15.30. w ZSO w Kluczborku, a 25.10.2017 o tej samej godzinie w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie.

Serdecznie zapraszamy:)

 

  Witam Państwa serdecznie w nowym roku szkolnym 2017/18 i życzę, aby praca była dla Państwa źródłem zadowolenia i spełnienia zawodowego. Mam równocześnie nadzieję, że będę mogła Państwu służyć pomocą w ramach moich kompetencji. Bardzo proszę o informację, jaka tematyka spotkań by Państwa interesowała, ponieważ będę mogła uwzględnić Państwa propozycje w planie pracy doradcy.

Bardzo proszę o kontakt mejlowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczny (603 255 840).

                                                               Lidia Mucha

 

 

 Bardzo proszę nauczycieli, którzy uczestniczyli w konferencji na temat wdrażania nowej podstawy programowej z języka polskiego w ośmioklasowej szkole podstawowej, a którzy nie otrzymali porównania starej i nowej podstawy ( a potrzebują) o wysłanie mi informacji mejlowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

ponieważ niektórzy z Państwa nie mogli uczestniczyć w konferencjach dotyczących wdrażania

nowej podstawy programowej z języka polskiego w ośmioklasowej szkole

podstawowej, informuję, że

dodatkowa konferencja odbędzie się w Kluczborku w Zespole Szkół Ogólnokształcących

(ul. Mickiewicza 10) w sali nr 16  31.05.2017 o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszam:)

Proszę o zgłoszenia do 29.05. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informuję, że w kwietniu/maju odbędą się w Kluczborku, Oleśnie i Namysłowie konferencje na temat: Wdrażanie nowej podstawy programowej z języka polskiego w ośmioklasowej szkole podstawowej.

24.04.2017 r. w Namysłowie (w Gimnazjum nr 2)

26.04.2017 r. w Kluczborku (w Zespole Szkół Ogólnokształcących)

08.05.2017 r. w Oleśnie (w Zespole Szkół nr 2 w Oleśnie)

Serdecznie zapraszam:)

                                            Lidia Mucha

 

 

UWAGA!

 

Bardzo przepraszam, ale szkolenie  w Oleśnie w dniu 28 listopada 2016 roku nie odbędzie się. Zapraszam osoby chętne na konferencję "Wywiadówka - propozycje ciekawych spotkań z rodzicami" do Kluczborka w dniu 12 grudnia. Informuję, że konferencja w Oleśnie odbędzie się w styczniu (już przyszłym roku:)). Jeszcze raz bardzo przepraszam osoby zainteresowane.

Z poważaniem

Lidia Mucha

 

 

Zapraszam zainteresowanych nauczycieli na wykład z elementami warsztatu na temat: "Wywiadówka - propozycje ciekawych spotkań z rodzicami". Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Oleśnie, a 12 grudnia w Kluczborku.

Szkolenie może stanowić pomoc dla nauczycieli prowadzących spotkania z rodzicami uczniów na różnych szczeblach edukacji.

Poruszane zagadnienia:

- zasady organizowania spotkań z rodzicami,

- sposoby tworzenia przyjaznej atmosfery,

- scenariusze spotkań (tematyka, ćwiczenia).

Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne przydatne do realizacji spotkań z rodzicami, dlatego proszę o zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam.

 

Informuję również, że GWO organizuje 29 listopada w PODN w Kluczborku płatne szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów "Kreatywna edukacja". Informacje na stronie: www.akademia.gwo.pl

 

 

Serdecznie zapraszam na konferencje z elementami warsztatu, które odbędą się

 

06.10.2016 r o godz. 15.30 w Namysłowie w I LO (ul. Mickiewicza 12)

 

19.10. 2016 r. o godz. 15.30 w Kluczborku w PODN (ul. Byczyńska 7).

 

Temat:

 

Planowanie pracy dydaktycznej w oparciu o podstawę programową i Europejskie Ramy Kwalifikacji.

 

Serdecznie zapraszam.

 

 

 

Szanowni Państwo,

została mi powierzona funkcja doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego. Jest to dla mnie zaszczyt, że będę mogła z Państwem współpracować, ale też wyzwanie. Przede wszystkim chciałabym poznać potrzeby nauczycieli, dowiedzieć się, jakie zagadnienia by Państwa interesowały. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny albo e-mailowy w celu przeprowadzenia diagnozy potrzeb. Postaram się przygotować materiały i zorganizować spotkania zgodne z Państwa oczekiwaniami.

Liczę na życzliwą współpracę. Równocześnie życzę Państwu satysfakcji z pracy:)

Serdecznie pozdrawiam

Lidia Mucha

 

 

-