06 - 04 - 2020

Doradca metodyczny - Zofia Wietrzyk

 

Zofia

 Wietrzyk 

 

Zakres;

edukacja wczesnoszkolna

Dyżur konsultacyjny;

 Zapraszam w każdą środę 14.25-15.55,

w PSP nr 5 z OI Kluczbork, ul. Konopnickiej 17, s.3

Kontakt;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 661714574

Szanowni Państwo, zapraszam na wideokonferencję w poniedziałek 6.04.2020r., o godz. 14.00. Temat: Motywowanie uczniów podczas edukacji zdalnej. Czy to możliwe? Zainteresowane osoby proszone są o zainstalowanie na swoich komputerach zoom.us oraz napisać maila do mnie, abym mogła wysłać link aktywujący konferencję. Mogę również za pomocą maila wysłać Państwu instrukcję instalacji zoom.us, w języku polskim. Dobrze byłoby gdybyście dysponowali kamerką i mikrofonem.

https://wyborcza.pl/7,75400,25790942,jak-sie-uczyc-online-rady-dla-uczniow-nauczycieli-i-rodzicow.html

Przesyłam również link do ciekawego artykułu Gazety Wyborczej na temat sytuacji nauczycieli  w czasie pandemii.

Obejrzałam ostatnio ciekawy webinar: Jak uczyć zdalnie w edukacji wczesnoszkolnej? Uważam ,że jest bardzo wartościowy. Polecam!

https://www.youtube.com/watch?v=PcG-R9fgj9U

Przesyłam link do webinaru, który szeroko odpowiada na pytanie, jak wychowawczo można wpływać na uczniów online.

 

blob:https://www.youtube.com/391a29a8-9492-4ca6-9eaa-a52c086a03b2

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Szanowne Koleżanki, w związku z zagrożeniem Covid odwołuję szkolenia, które miały się odbyć w marcu w PSP Nr 3  Oleśnie i SP w  Domaszowicach. Najprawdopodobniej odbędą się one w maju, ale o tym zostaniecie powiadomione w ogłoszeniu PODN.

16  kwietnia zaplanowałam szkolenie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lasowicach Wielkich, temat: Radość tworzenia, czyli jak kreować kreatywnych uczniów? a 28 kwietnia w ZS w Byczynie, temat: Jak pracować z uczniem, który nie jest zmotywowany do nauki?  Mam nadzieję, że zagrożenie minie i spotkanie dojdzie do skutku. Na platformie Doskonalenie w sieci znajdziecie prezentację dotyczącą motywowania uczniów do nauki. 

9 marca odbyły się XVI Potyczki Matematyczne. Z wielką przyjemnością ogłaszam zwycięzców:

I miejsce- Tomasz Kopaniecki z ZS w Wołczynie, opiekun: Maria Tandejko

II miejsce - Adam Kozyra z SP nr 2 z OI w Namysłowie, opiekun: Iwona Brzezińska

III miejsce - Karol Klamecki z ZS w Byczynie, opiekun: Joanna Radom

Gratuluję zwycięzcom i ich opiekunom. Oczekujcie zaproszenia na Forum Ucznia Zdolnego.

Oczywiście służę pomocą we wszystkich sprawach, z którymi się do mnie zwrócicie za pośrednictwem telefonu, czy maila, które widzicie powyżej.

Na chwilę obecną pozostaje nam nauczanie zdalne. Polecam zadania ze strony men.gov.pl, ja również webinarium Kto więcej powie na jednym wdechu?- ćwiczenia oddechowe- prosta gimnastyka języka,- rymowanki, wyliczanki wymawiane na jednym wdechu, wydawnictwa Nowa Era. 20.03.2020r. o godz. 12.00 https;//bit.ly/2Wy6MBQ. Zapraszam. Przekażcie swoim uczniom.

Nauczycieli korzystający z wydawnictw WSiP, zapraszam na stronę uczę.pl, gdzie w zakładce pomagamy w pracy i w domu znajdziecie przydatne pomoce do nauczania zdalnego.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 

Ależ ten czas pędzi! I mamy upragnione ferie! Niech ten wolny czas, będzie wypełniony wytchnieniem od codzienności, relaksem

i radością. Niech czas zapomnienia o pracy eksploduje już za dwa tygodnie energią i chęcią do działania! Ładujcie baterie!

A po powrocie z ferii zapraszam na konferencję do Byczyny i Praszki. Szczegóły w rozpisce na luty.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim samych szczęśliwych chwil  nie tylko w życiu zawodowym. Oby świąteczna radość była przepełniona nadzieją na lepsze, miłością i dobrocią. Szczęśliwych Świąt!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

SZANOWNI PAŃSTWO !

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 BĘDĘ WSPIERAŁA  NAUCZYCIELI EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ Z TERENU POWIATU KLUCZBORSKIEGO I NAMYSŁOWSKIEGO.

PROSZĘ O PROPOZYCJE TEMATYKI KONFERENCJI, KTÓRĄ JESTEŚCIE ZAINTERESOWANI. 

WITAM SERDECZNIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM. ŻYCZĘ , ABY TEN ROK SPEŁNIŁ PAŃSTWA  OCZEKIWANIA 

I MARZENIA ZARÓWNO W ŻYCIU ZAWODOWYM I PRYWATNYM, A NASZA AKTYWNA WSPÓŁPRACA OWOCOWAŁA

EDUKACJĄ PRZEPEŁNIONĄ PASJĄ, EFEKTYWNOŚCIĄ I KREATYWNOŚCIĄ.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KOLEŻANKOM, KTÓRE ZECHCIAŁY UDOSKONALIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI W TEMACIE ZADAŃ NIESTANDARDOWYCH I WZIĘŁY UDZIAŁ W KONFERENCJI  WE WRZEŚNIU.

28.10.19R. O GODZ. 15.30 W PSP NR 4 Z OI W NAMYSŁOWIE  ZAPRASZAM ZAINTERESOWANYCH NAUCZYCIELI

EW Z NAMYSŁOWA I OKOLIC NA WARSZTATY" NIESTANDARDOWA MATEMATYKA W STANDARDOWEJ KLASIE".

                                                                                                                     POZDRAWIAM- ZOFIA WIETRZYK

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kwiecień 2019r

Szanowne koleżanki,  ze względu na strajk, warsztaty" Programowanie nie tylko na zajęciach komputerowych ", które miały odbyć się 16.04.2019r, w PSP Nr 3 w Praszce, zostają przeniesione na maj. Szczegółów proszę szukać na stronie głównej PODN.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim wiele życzliwości, miłości , zrozumienia i wytrwałości w dążeniu do celu. Pozdrawiam- Zofia Wietrzyk

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Marzec 2019r.

Szanowne koleżanki, ze względów organizacyjnych warsztaty" Programowanie nie tylko na zajęciach komputerowych" z 19.03.2019r. , które miały odbyć się  w PSP Nr 3 w Oleśnie, zostają przełożone na 2.04.2019r. , na godz.15.30, w PSP Nr 3 w Oleśnie. 26.03.2019r. te same warsztaty odbędą się w PSP Nr 1 w Kluczborku. Pozdrawiam- do zobaczenia!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Luty

Witam po feriach i zapraszam Szanowne Koleżanki na konferencję na temat : "Radość tworzenia, czyli jak uczyć dzieci kreatywności, innowacyjności i samodzielności  w edukacji wczesnoszkolnej" do  Zespołu Szkół Gimnazjalno- Przedszkolnego w Lasowicach Wielkich, 19.02.2019r., o godz. 15.30.

Nauczycieli z okolic Rudnik, na tę samą konferencję, zapraszam do PSP w Rudnikach 25.02.2019r, o godz. 16.00. ( zgodnie z sugestią). Oczywiście dołożę wszelkich starań, aby spotkanie było ciekawe i  inspirująca. Pozdrawiam- do zobaczenia!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Styczeń 2019r.

Witajcie w styczniu, życzę w Nowym Roku samych sukcesów, realizacji planów, zdrowia i wielu powodów do radości.

W ogłoszeniach omyłkowo podałam jako miejsce szkolenia 7.01.2019r. budynek PSP nr 3 przy ulicy Fabrycznej, zapraszam w miejsce naszego ostatniego spotkania czyli do budynku przy ulicy Listopadowej 18.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Grudzień 2018r

Szanowne Koleżanki, pozwoliłam sobie zaprosić Was do doskonalenia w sieci, gdzie będę zamieszczać materiały edukacyjne. Proszę o potwierdzenie zaproszenia.

Korzystając z okazji życzę Wam i Waszym rodzinom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech obfitują w radość, szczęście i miłość, a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie marzeń!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Listopad 2018r.

Dzień dobry, uprzejmie informuję, że w związku z tym, że 12 listopada jest dniem wolnym od pracy, konferencja metodyczna " Jak rozmawiać z dziećmi o patriotyzmie?"w PSP Nr 3 w Praszce została przeniesiona  na 26 listopada na 14.30. Za zmiany przepraszam i zapraszam serdecznie w nowym terminie.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Październik 2018r.

Dziękuję koleżankom z powiatu kluczborskiego za liczne uczestnictwo w konferencji. Zapraszam w październiku koleżanki z Olesna i Namysłowa na konferencję szkoleniową na temat" Jak rozmawiać z dziećmi o patriotyzmie?"

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Wrzesień 2018.

WITAM SERDECZNIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/19.

MAM NADZIEJĘ, ŻE WAKACJE PRZYNIOSŁY WAM WYMARZONY WYPOCZYNEK.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WIELU SUKCESÓW I ZADOWOLENIA W PRACY Z UCZNIAMI!

Zapraszam na pierwszą konferencję 25 września 2018r, o godz. 16.30 do PODN. Porozmawiamy o kształtowaniu postaw patriotycznych, ale także wyznaczymy kierunki współpracy na cały rok oraz przekażę wiadomości na temat kierunków polityki oświatowej państwa.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Maj 2018r.

Dziękuję koleżankom z powiatu namysłowskiego za liczny udział w warsztatach dotyczących prowadzenia "OK zeszytu". Serdecznie zapraszam koleżanki z powiatu kluczborskiego na ostatnią konferencję w tym roku szkolnym, 4.06.2018r. o 15.30 w PODN, pt .:     " Rola jakości edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów". 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Kwiecień 2018r.

Dziękuję wszystkim koleżankom z powiatu kluczborskiego za liczny i aktywny udział w marcowej konferencji. Zapraszam nauczycieli powiatu oleskiego na konferencję 10.04.2018r. o 15.30 , pt. " Rola jakości edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów". 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Marzec 2018r. 

Zapraszam 20.03.2018r. o 16.30 koleżanki z powiatu kluczborskiego na warsztaty Poznajcie OK ZESZYT.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Luty 2018r.

Dziękuję wszystkim koleżankom z powiatu oleskiego za liczne uczestnictwo w warsztacie na temat prowadzenia ok zeszytu. Zapraszam 12 lutego 2018r, o godz.15.30 do PSP Nr 2 w Namysłowie na konferencję na temat:" Rola jakości edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów". 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Styczeń 2018r.

Witam serdecznie w Nowym Roku, życzę wszystkim nauczycielom

Nadziei- by nigdy nie opuszczała,

Radości- by rozweselała,

Miłości by obrodziła,

Dobroci by zawsze była, a przede wszystkim dużo zdrowia i zadowolenia w życiu osobistym i zawodowym.

Zapraszam na konferencję metodyczną dotyczącą prowadzenia OK ZESZYTU dla nauczycieli powiatu oleskiego,

w dniu 30. 01. 2018r. o gody.15.30 do PSP Nr 3 w Oleśnie.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Listopad /grudzień 2017/18

Zapraszam  nauczycieli powiatu kluczborskiego na konferencję poświęconą ocenianiu w edukacji wczesnoszkolnej. Konferencja odbędzie się 12.12.2017, o godz.15.30 w PODN .

Przypominam również, że 15 grudnia upływa termin zgłaszania uczniów na konkurs matematyczny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Październik 2017/18

 Szanowne koleżanki, tworzę sieć współpracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na www.doskonaleniewsieci.pl. Jeśli chciałybyście się przyłączyć, to proszę o wiadomość. Będziemy używać tej platformy do komunikowania się, zamieszczania informacji i publikowania materiałów szkoleniowych. Zapraszam!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszam koleżanki będące na stażu na zajęcia otwarte w czwartek 19.10.2017r. o godz.8.55, sala 3 PSP Nr 5 z OI, ul. Konopnickiej 17. Temat zajęć: Lekcja OK w klasie drugiej.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Rok szkolny 2017/18

Szanowni Państwo,

została mi powierzona funkcja doradcy metodycznego edukacji wczesnoszkolnej. Przyjmuję ją z zaszczytem, że będę mogła z Państwem współpracować, ale jest to dla mnie również ogromne wyzwanie. Proszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy wszystkie osoby, które chciałyby mieć wpływ na tematykę spotkań metodycznych, abym mogła je przygotować. Liczę na życzliwą współpracę:)

W nowym roku szkolnym życzę wszystkim wiele wytrwałości i samych sukcesów, nie tylko zawodowych.

Zapraszam na pierwsze spotkanie 26.09.2017r., o godz.15.30

Z wyrazami szacunku

Zofia Wietrzyk