08 - 08 - 2020

Oferta

Publikacje

 

METODYK XIV 2020/2021 Materiały dydaktyczne

 

Szanowni Czytelnicy,
W tym roku numer XIV biuletynu edukacyjnego METODYK publikowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, poświęcamy wszelkim zagadnieniom w aspekcie


Odpowiedzialny NAUCZYCIEL, odpowiedzialny UCZEŃ

 

 

 

 

  

METODYK XIII 2019/2020 Materiały dydaktyczne

 

Szanowni Czytelnicy,

numer XIII biuletynu edukacyjnego METODYK publikowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, poświęcamy przede wszystkim działaniom związanym z rozwijaniem postaw kreatywnych u uczniów.

 

 

 

 

 

 


 

 

METODYK XII 2018/2019 Materiały dydaktyczne

Szanowni Czytelnicy,

bieżący numer biuletynu edukacyjnego METODYK publikowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, poświęcamy tzw. dobrym praktykom, którymi mogą szczycić się przedszkola i szkoły naszego rejonu

 

 

 

 

 

  

 


 

METODYK XI 2017/2018 Materiały dydaktyczne

Szanowni Czytelnicy,

bieżący numer biuletynu edukacyjnego METODYK publikowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, poświęcamy tzw. dobrym praktykom, którymi mogą szczycić się przedszkola i szkoły naszego rejonu.

ASYSTENT SZKOŁY - taką dodatkową funkcję przyjęło piętnastu doradców metodycznych, którzy uczestniczą w projekcie Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez pracę nad kształtem zadań edukacyjnych wykonywanych na lekcjach wybranych przedmiotów szkolnych, TIK oraz indywidualizację nauczania realizowane we współpracy przez 10 placówek doskonalenia nauczycieli prowadzących kompleksowe wspomaganie szkół.

 

 

   

  


 

 

METODYK X 2016/2017 Materiały dydaktyczne

Szanowni Czytelnicy,
bieżący numer biuletynu edukacyjnego METODYK publikowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, poświęcamy zagadnieniom innowacyjności w pracy nauczycieli i wychowawców.

 

 

 

 

 

 

 


 

METODYK IX 2015/2016 Materiały dydaktyczne

Szanowni Czytelnicy,
to nasz dziewiąty numer biuletynu edukacyjnego METODYK, który wydajemy dla nauczycieli i wychowawców. Numer bieżący jest poświęcony umiejętnościom kluczowym, ich znaczeniu, umiejscowieniu w dokumentach oświatowych, a co istotne - zasadom ich rozwijania w codziennej edukacji.

 

 

 

 

 

 


 

 

Programy te zostały opracowane w realizowanym w latach 2013-2015 projekcie współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Doskonalenie nauczycieli zawodów usługowych”.

 


 

 

METODYK VIII 2014/2015 Materiały dydaktyczne

Niniejsze opracowanie stanowi zestaw artykułów, które zostały opracowane przez konsultantów i doradców metodycznych Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku w roku szkolnym 2014/2015. Jest to już ósmy zbiór opracowań metodycznych, które powstały w celu wsparcia pracy nauczycieli. Z tej publikacji nauczyciele mogą czerpać informacje o nowościach w nauczaniu, poznać propozycje optymalizowania swoich działań, a także przykłady realizacji zadań dydaktycznych, które z powodzeniem mogą zastosować na swoich zajęciach.

Organizacje współpracujące

www.pedagogiczna.pl - Nowości, Zestawienia bibliograficzne, Materiały reprodukcyjne, Motywy literackie, Bookcrossing, Wydarzenia, Baza danych - katalog on-line, Opolskie pismo społeczno – kulturalne „STRONY”.


 

www.filmotekaszkolna.pl - Filmoteka Szkolna jest przedsięwzięciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Naszym celem jest włączenie wiedzy o filmie do procesu edukacji szkolnej.


epuap.gov.pl - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych – bezpłatnie udostępniać swoje usług w postaci elektronicznej.


 

www.kalkulatory.pl - Sponsor i organizator konkursów matematycznych.


www.ojczyznapolszczyzna.pl - Ogólnopolski konkurs -  "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Konkursie Ojczyzny Polszczyzny, ale boicie się zapytać…"

Profesor Jan Miodek
 

www.sgtprzygoda.pl - Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda” to swoiste prezentacje turystyczne i festiwal kultur w wykonaniu dzieci i młodzieży.


www.junior.org.pl - Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
Aktualnie realizujemy 13 programów i projektów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w ramach których organizowane są ogólnopolskie konkursy.


 

www.optima.opole.pl - Szkoła języków obcych, Biuro tłumaczeń, Szkolenia Europejskie.

Projekty realizowane przez PODN

Zestawienie projektów realizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku.

Zapraszamy na Platformę projektu "Partnerstwo Szkół Globalnych – Nauka w zdalnych zespołach"

Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.

Projektujemy rozwiązania problemów lokalnych w kontekście wyzwań globalnych i celów zrównoważonego rozwoju.
Prototypy rozwiązań problemów  tworzymy  w oparciu  o metodologię Design Thinking, z zastosowaniem Grywalizacji. Zapraszamy na stronę projektu. https://grywalizacja.ore.edu.pl/

 

  
 


Szanowni Nauczyciele, rusza nabór  do II modułu projektu Edukacja Globalna

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do projektu, prosimy o  zapoznanie się z  opublikowanym ogłoszeniem, na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji  https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3643

 Aby przystąpić do projektu należy zapoznać się z:

 Regulaminem i Formularzem zgłoszenia, wypełnić Formularz (po zapoznaniu się z Regulaminem), podpisać (Dyrektor Szkoły) i wysłać skan przez platformę lub bezpośrednio na wskazany mail projektu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osobą zgłaszającą powinien być Dyrektor lub Lider lub nauczyciel Szkoły, który ma założone konto na platformie szkoleń ORE i został upoważniony  przez Dyrektora do zgłoszenia Szkoły do projektu.

Zgłoszenie szkoły wymaga założenia konta na platformie szkoleń ORE (tylko jednorazowo)


 

 PROJEKT ASYSTENT SZKOŁY – REALIZOWANY PRZEZ PODN W KLUCZBORKU WE WSPÓŁPRACY Z CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Celem projektu Asystent Szkoły (AS) jest podniesienie jakości i efektywności pracy Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli oraz ich współpracowników w zakresie umiejętności wspomagania szkół i doskonalenia nauczycieli w dawaniu uczniom na lekcjach wybranych przedmiotów szkolnych efektywnych zadań edukacyjnych rozwijających kompetencje kluczowe. W pierwszej edycji projektu (AS1) dziewięć samorządowych placówek doskonalenia nauczycieli oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie przygotują 192 Asystentów do procesu wspomagania 576 szkół.


                     VI edycja projektu!

  "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"  -  strona główna projektu  

  


   www.doskonaleniekluczbork.pl  

Projekty edukacyjne - oferta

Propozycje zewnętrznych projektów dla nauczycieli.  Projekty realizowanych przez inne ośrodki i instytucje.

 

Seminarium „Wprowadzenie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Szanse i korzyści dla systemu oświaty oraz usług doradztwa zawodowego”

 


 

Ruszył konkurs na wyłonienie Regionalnych
Punktów Informacyjnych programu Erasmus+!

 

 

 

 


 

      Oferta szkoleń antymobbingowych dla jednostek oświatowych

       Karta zgłoszenia- szkolenie otwarte              

                                                                         Karta zgłoszenia- szkolenie dla rad pedagogicznych


         Oferta Szkoleń                 Formularz zgłoszenia PDF


              Akademia Przyjaciół Szkół


 

Organizatorzy programu edukacyjnego zapraszają wszystkie szkoły z województwa opolskiego do ogólnopolskiego świętowania Dnia Śniadanie Daje Moc!

Już 8 listopada uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych w całej Polsce zjedzą zdrowe i smaczne śniadanie.  

 


Opis projektu

Zbliża się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi realizowane jednocześnie w ponad 120 krajach. W dniach 14-18 listopada 2016 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza szkoły, uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie Otwarta firma. Projekt ten stwarza dla szkół możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy. 

 


 

„Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”, serdecznie zapraszam Państwa Dyrektorów do zaangażowania się w dwumodułowy projekt  edukacji globalnej w roku szkolnym 2016/2017  i 1.semestrze roku szkolnego 2017/2018. 

  Pełna treść pisma Kierownik Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE

 http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/

 


Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - Być przedsiębiorczym

 


 

 

 

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+


 

 

  Bezpieczne wędrówki Od grosika do złotówki

Program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” adresowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

 


 Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim wdraża w gimnazjach program z zakresu edukacji ekonomicznej i doradztwa zawodowego „Ekonomia na  co dzień”.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla nauczycieli

 „Edukacja i rynek pracy”


Szkolenia dla kadry szkół gimnazjalnych z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego

Dla szkół z rejonu planowane jest szkolenie 9 października 2015 w Kluczborku. Dyrektorzy zainteresowani udziałem szkoły w projekcie Edukacja dla pracy etap III mogą zwracać się bezpośrednio do trenera na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 

Edukacja globalna - projekt realizowany w polskich szkołach zgodnie z "Wieloletnim programem współpracy rozwojowej na lata 2012-2015" 

              


 

 

Poradnie Przychologiczno Pedagogiczne

PORADNIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE

Lp.

Nazwa

Dyrektor

Adres

Telefon

Uwagi

POWIAT KLUCZBORSKI

 

1.

Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna

w Kluczborku

 

Anita Kieslich

 

ul. Sienkiewicza20B

46-200 Kluczbork

 

77/418 -12 -63

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www:

www.poradnia.kluczbork.pl

POWIAT NAMYSŁOWSKI

 

2.

Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna

w Namysłowie

 

Dorota Surmańska

 

ul. Mickiewicza 14

46-100 Namysłów

 

77/410 -12- 67

 

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POWIAT OLESKI

 

3.

Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna

w Oleśnie

 

Jolanta Górka

 

ul. Dębowa 3

46-300 Olesno

 

34/358- 28- 74

 

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.