20 - 01 - 2021

Wiadomości sportowe

 

 2019/2020 

 

 

KALENDARZ POWIATOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH 

w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – LICEALIADA 2020/2021

 

 


 

2019/2020

 

 


                       

Wyniki rywalizacji sportowej szkół średnich powiatu kluczborskiego w roku szkolnym 2019/2020

Regulamin rywalizacji sportowej szkół ponadpodstawowych w powiecie kluczborskim 2019/2020


 

BIEG PRZEŁAJOWY MONDO LICEALIADA  PDF 

 


 

Mistrzowie z „SIENKIEWICZA”

Anna Mały, Tobiasz Sobczyk  i Albin Sobczyk to uczniowie Zespołu Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku. To wielokrotni reprezentanci naszego powiatu w tenisie stołowym na zawodach rangi mistrzostw polski i mistrzostw województwa. Uczniowie ci to MULTIMEDALIŚCI mistrzostw województwa opolskiego w tenisie stołowym w ramach LICEALIADY organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy „ Opolskie”. Tobiasz Sobczyk jest aktualnym Indywidualnym Mistrzem Województwa w Tenisie Stołowym, a jego brat Albin Sobczyk Wicemistrzem, Ania Mały brązową medalistką tych zawodów.

Uczniowie ci w okresie swojej nauki w ZSL-T w Kluczborku odnieśli historyczne sukcesy w szkolnym tenisie stołowym dla powiatu i szkoły. W historii sportu szkolnego powiatu kluczborskiego nie było wcześniej takich i tylu sukcesów. Bracia Sobczyk są dwukrotnymi Mistrzami Województwa w Tenisie Stołowym Drużynowo,  zdobyli te tytuły w roku szkolnym 2017/18 i 2018/19. W tym roku szkolnym byli pewnymi faworytami do obrony tego trofeum, jednak pandemia przeszkodziła im w zdobyciu trzeci raz z rzędu tego mistrzostwa. Pewność moja bierze się z tego, że na indywidualnych mistrzostwach w tenisie stołowym, finał był wewnętrzną sprawą braci, oklaskiwanych przez swoich konkurentów.

Należy podkreślić również dwukrotne Indywidualne Mistrzostwo Województwa Tobiasza Sobczyk w czteroletnim okresie swojej edukacji w ZSL-T w Kluczborku. Jak cień za swoim bratem podążał Albin, który był zwycięzcą wielu mistrzostw powiatu i półfinałów wojewódzkich. Tobiasz musiał zadowolić się wtedy drugim miejscem, jednak na ostatnim szczeblu rywalizacji szala zwycięstwa przechodziła na stronę Tobiasza. Ale taki jest sport, ktoś zawsze musi wygrać, a ktoś przegrać. Dla mnie jednak zawsze wygrywał ” SOPEL”. Choćby dlatego, że bracia są bliźniakami bardzo podobnymi do siebie i zawsze miałem problem z ich rozpoznaniem, tym bardziej jak grali przeciwko sobie.

Ania Mały to nasza mistrzyni i choć  tylko trzy lata reprezentowała nasz powiat i szkołę, to w każdym roku zdobywała dla nas medal czasami podwójnie (indywidualnie i drużynowo).Ania była wicemistrzynią województwa indywidualnie i drużynowo, dwukrotnie zdobyła brązowy medal indywidualnie i drużynowo. Sukcesy Ani, Tobiasza i Albina przyczyniły się w znacznym stopniu do tego, że ZSL-T w Kluczborku w ostatnich latach plasował się w elicie opolskich szkół w rywalizacji sportowej w „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej LICEALIADA” zajmując V, IV, V miejsca.  

To prawdziwi MISTRZOWIE w swoim fachu, dali nam dużo radości ze swoich sukcesów w tenisie stołowym. Zdobyli razem 13 medali, tylko w finałach wojewódzkich rozgrywek szkolnych. Nie licząc sukcesów w mistrzostwach powiatowych i półfinałach wojewódzkich. Startowali na Mistrzostwach Polski zdobywając dla naszego powiatu i województwa 8 miejsce. Będziemy z nich zawsze dumni. Z żalem musimy się z nimi rozstać, gdyż w tym roku kończą edukację w ZSL-T w Kluczborku. Życzymy im sukcesów na egzaminach maturalnych i w codziennych zmaganiach sportowych oraz życiowych.

Powiatowy koordynator sportu, Dariusz Jaśkiewicz.

PUNKTACJA 2019/2020 - ogólna do dnia 12 marca 2020r. XLSX

PUNKTACJA 2019/2020 - ogólna do dnia 12 marca 2020r. PDF 

 

KALENDARZ POWIATOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH 

w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – LICEALIADA 2019/2020

 


 

 2017/2018

 

KALENDARZ POWIATOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH 

w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – LICEALIADA 20018/2019